روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

پروژه WALK / HOUSE ؛ مکانی ایده آل برای مدیتیشن و مراقبه

پروژه WALK / HOUSE
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 2 دی 1400تعداد بازدید : 331 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : WALK / HOUSE در آغوش طبیعت بکر و بی نظیر اطراف پتچاپون، یکی از شهرهای کشور تایلند (Thailand) ساخته شده است. اینجا، هم یک خانه برای راهبان بودایی است و هم جایی برای برگزاری مراسم روزانه ی آن ها! مسئولیت طراحی و اجرای پروژه WALK / HOUSE بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری EKAR بود. آن ها این معبد 230 متر مربعی را در اواخر سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی پروژه WALK / HOUSE آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای این سفر کوتاه با ما همراه باشید.

پروژه WALK / HOUSE

پروژه WALK / HOUSE
پروژه WALK / HOUSE

 

نگاهی به استراتژی طراحی معبد WALK / HOUSE

حدس می زنید که استراتژی طراحی پروژه WALK / HOUSE حول چه مفاهیمی چیده شده است؟ بگذارید این راز را ما برای شما افشا کنیم. معبد WALK / HOUSE بر اساس مفهوم مدیتیشن و پیاده روی طراحی شد. در حقیقت، تیم معماران EKAR بر روی افزایش آگاهی های ذهنی و فیزیکیِ استفاده کنندگان از این فضا تمرکز کرده بودند. پیکربندی این خانه – معبد گسترده و طویل است. به علاوه، نباید ناگفته بماند که ساختمان رو به سوی شرق دارد. به همین دلیل، می توان نور ملایم صبحگاهی را در چشم انداز این معبد مشاهده و احساس کرد. علاوه بر این، جالب است بدانید که سقف پیوسته ی معبد WALK / HOUSE طولی نزدیک به 59 متر دارد. فضاهای زیر و بالای آن هم به گونه ای طراحی شده است که بتواند فعالیت های روزانه (از جمله پیاده روی) را پشتیبانی نماید.

پروژه WALK / HOUSE

پروژه WALK / HOUSE
نمایی از معبد WALK / HOUSE

پروژه WALK / HOUSE

 

نگاهی به مهم ترین ویژگی های ساختاری معبد WALK / HOUSE

جالب است بدانید که برخی از قسمت های سقف این معبد دارای فرورفتگی و تورفتگی هستند. این فرورفتگی ها و تورفتگی ها یک کاربرد مهم دارند. آن هم اینکه به درختان اجازه ی رشد می دهند و نور خورشید و قطرات باران را نیز از خود عبور خواهند داد. از سوی دیگر، فرم منحنی سقف ساختمان یادآور جریان طبیعی آب در کوهستان هاست. به این ترتیب، می توان ادعا کرد که طراحی و سازماندهی ساختار معبد WALK / HOUSE در همسویی و همراهی کامل با طبیعت است.

پروژه WALK / HOUSE
فضاهای معبد WALK / HOUSE

 

نگاهی به پالت متریال پروژه WALK / HOUSE

پالت متریال پروژه طراحی معبد WALK / HOUSE بسیار ساده است. حتی شاید بتوان این پالت را نمادی برای ماهیت بوداییسم دانست. از میان مهم ترین اعضای پالت متریال این پروژه می توان به بلوک هایی از جنس سنگ، کاشی، خاک و چمن اشاره کرد. در واقع، تیم معماران می خواستند امکان راه رفتن با پای برهنه و یکی شدن با طبیعت را در جای جای این معبد فراهم آورند. به لطف تمهیدات هوشمندانه ی معماران EKAR دیگر در WALK / HOUSE هیچ حد و مرزی برای مراقبه و مدیتیشن وجود ندارد.

پروژه WALK / HOUSE
ارتفاع

 

پروژه WALK / HOUSE
پلان

 

پروژه WALK / HOUSE
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565