خانه وانگ ؛ ماجرای یک بازسازی شگفت انگیز

خانه وانگ
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 26 خرداد 1400تعداد بازدید : 367 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه وانگ، حاصل بازسازی یکی از واحدهای مسکونی قدیمی و فرسوده ی شانگهای (Shanghai) است. البته، اگر موقعیت دقیق جغرافیایی این خانه را بخواهید، باید بگوییم در یکی از روستاهای نزدیک به شانگهای قرار دارد. کار طراحی و اجرای این خانه ی 240 متر مربعی بر عهده ی شرکت معماری Yuanxiuwan بود. آن ها این ساختمان دو و نیم طبقه را براساس قوانین و مقررات محلی بازسازی کردند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی خانه وانگ آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

خانه وانگ

خانه وانگ
خانه وانگ

خانه وانگ

خانه وانگ

خانه وانگ

این خانه در یکی از روستاهای نزدیک به شانگهای، پرترددترین بندر کانتینری جهان، قرار دارد. بد نیست بدانید که در این روستا، فقط بیست خانوار زندگی می کنند. خانه های جبهه ی جنوبی روستا، همجوار با مزارع حاصلخیز و گلخانه های رنگارنگ هستند. خانه های شمالی هم در همسایگی یک جنگل سرسبز و یک رودخانه ساخته شده اند. این دو جبهه را یک پل قدیمی به هم وصل می کند؛ و خانه وانگ، دقیقا رو به سوی همین پل دارد.

خانه وانگ

خانه وانگ
فرم خانه وانگ

خانه وانگ

خانه وانگ

خانه وانگ

سایت این خانه، شکلی ذوزنقه مانند دارد. بر همین اساس، تیم معماران تصمیم گرفتند که به خانه، فرمی مارپیچ ببخشند. این تمهید خلاقانه، توانست حیاط U شکل مجموعه را محصور نماید. در طبقه ی همکف این اقامتگاه مسکونی، اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و آشپزخانه جانمایی شده است. یک راه پله ی تماشایی هم شما را به طبقه ی دوم خانه خواهد رساند. طبقه ی دوم خانه وانگ، فضاهای خصوصی تر را در خود جای داده است. مثلا، یک اتاق خواب مستر، چند اتاق خواب معمولی، یک استودیوی کار و سرویس های بهداشتی.

خانه وانگ

خانه وانگ

خانه وانگ
نمای خانه وانگ

خانه وانگ

خانه وانگ

تیم معماران کمپانی Yuanxiuwan اتاق های خواب را در گوشه ی جنوب شرقی سایت جانمایی کردند. در این گوشه، به جز اتاق های خواب، یک راه پله هم به چشم می خورد. این راه پله شما را به طبقه ی سوم عمارت خواهد برد. یعنی به جایی که اگر در مرکز آن بایستید، پل قدیمی روستا در مقابل چشمانتان خودنمایی خواهد کرد. مهم ترین ویژگی طبقه ی سوم عمارت وانگ، ارائه ی تصاویری باشکوه از مناظر مختلف روستاست! اغراق نیست اگر بگوییم که زندگی در عمارت وانگ شما را با نیمه ی روشن روزگار آشتی می دهد. فضاهای داخلی و خارجی این خانه، سرشار از نور طبیعی، هوای تازه و نشاط است. این باعث می شود که ردپای امیدواری در گوشه و کنار خانه احساس کنید.

خانه وانگ

 

خانه وانگ
پلان طبقه اول

 

خانه وانگ
پلان طبقه دوم

 

خانه وانگ
پلان طبقه سوم

 

خانه وانگ
سایت پلان

 

خانه وانگ
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هجده =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260