پرش به محتوا
دفتر کار WGNB

دفتر کار WGNB ؛ یک فضای اداری دنج و رویایی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : دفتر کار WGNB در ماپو گو (Mapo – gu)، یکی از شهرهای در حال توسعه‌ی کشور کره جنوبی (South Korea) ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشداگر بدانید که هولدینگ WGNB در حقیقت، یک کسب و کار خانوادگی است. دفتر اصلی و مرکزی آن هم در شهر سئول، پایتخت کشور کره جنوبی قرار دارد. کار طراحی و اجرای شعبه ی ماپو گوی دفتر کار WGNB را تیمی از معماران همین کمپانی (کمپانی WGNB) پیش بردند. آن ها تمامی فضاهای داخلی این ساختمان قدیمیِ چهار طبقه را بازسازی کردند. علاوه بر این، طبقه ی جدیدی را هم به طبقات ساختمان افزودند. در ادامه ی مطلب، شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های این دفتر کار جذاب و تماشایی خواهیم برد. پس لطفا در این سفر کوتاه به شرق آسیا، با ما همراه باشید.

دفتر کار WGNB

دفتر کار WGNB
دفتر کار WGNB

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، معماران WGNB فضاهای داخلی ساختمان قدیمی را کاملا بازسازی کردند. اما این دفتر کار قدیمی، عناصر زیادی داشت که می بایست حفظ شوند. مثلا نمای اصلی دفتر کار، که یک نمای آجری و قرمز رنگ بود، حفظ شد. از سوی دیگر، تمامی پنجره ها و بازشوهای قدیمی نیز بدون دخل و تصرف باقی ماندند. یادتان می آید که گفتیم تیم معماران، طبقه ای را به طبقات ساختمان اضافه کردند؟ شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که نمای این طبقه، با کمک صفحات فولادی طراحی شده است. در حقیقت، این تیم خلاق و خوش فکر می خواستند که فضای تازه در تضادی دلنشین با طبقات قدیمی باشد. در باور معماران WGNB، فولاد ماده ای معاصر بود. پس خواستند که آن را در مقابل آجر، یکی از متریال پرکاربرد کشور کره جنوبی در دهه ی 1990 میلادی قرار دهند.

دفتر کار WGNB

دفتر کار WGNB
فضاهای داخلی دفتر کار WGNB

اما بیایید که با جذاب ترین عنصر فضاهای داخلی دفتر کار WGNB آشنا شویم. یعنی با دهلیزی است که از سه طبقه ی بالایی ساختمان می گذرد. به لطف این دهلیز، نور خورشید به سادگی راه خود را به فضاهای داخلی می گشاید. پس ناگفته پیداست که در سه طبقه ی بالایی، بازی نور و سایه، سکه ی رایجی خواهد بود. از سوی دیگر، اگر به تصاویر منتشر شده از این ساختمان اداری دقت کنید، به نکته ی جالبی خواهید رسید. آن هم اینکه تیم معماران، پالت رنگی این پروژه را تا حد ممکن روشن و سبک نگاه داشته اند. به این ترتیب، دفتر کار WGNB به یک فضای اداری روشن، مطبوع و دنج تبدیل شد.

دفتر کار WGNB

دفتر کار WGNB
مدل

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *