پرش به محتوا
خانه سفید

خانه سفید ؛ زبان معماری معاصر در خدمت تقویت بنیان های خانواده

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه سفید (White House) را معمارانی از کمپانی معماری H.a در کشور ویتنام (Vietnam) ساخته اند. این واحد مسکونی، مساحتی در حدود 180 متر مربع دارد و متعلق به زوج جوانی است که به تازگی و پس از اتمام تحصیلاتشان، به وطن بازگشته اند. تا پیش از این، این زوج همراه با والدینشان زندگی می کردند. اما حالا می خواهند خانه ای داشته باشند که بتواند افکار، عقاید و سبک زندگیشان را بازتاب دهد. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های پروژه ی طراحی و اجرای خانه سفید! پس لطفاً تا انتهای این مسیر با ما همراه و همگام باشید.

خانه سفید

خانه سفید
خانه سفید

خانه سفید

 

مروری بر چگونگی آغاز پروسه طراحی داخلی خانه سفید

جالب است بدانید که پیش از کلید خوردن پروسه ی طراحی داخلی خانه سفید، جلسات متعددی در بین معمار و کارفرما برقرار شد. در طول این جلسات، معماران کمپانی H.a توانستند به درک درستی از علایق و سلایق ساکنین خانه برسند. به همین دلیل، کار خود را با یک استراتژی مشخص آغاز کردند. آن ها قرار بود از رنگ سفید و فرم منحنی به صورت گسترده ای بهره بگیرند. در نهایت، می توان ادعا کرد که نتیجه ی کار به میزان شگفت انگیزی با تخیلات و رویاهای ساکنین خانه همپوشانی دارد.

خانه سفید

خانه سفید
فضاهای داخلی خانه سفید

 

مهم ترین مشخصه ی ساختاری خانه سفید

یکی از مهم ترین مشخصه های پلان خانه سفید، برخورداری حداکثری از فضاهای باز و آزاد است. در این میان، منحنی ها توانستند که با موفقیت هر چه تمام تر، در سرتاسر خانه ریتم دلنشینی را ایجاد کنند. به علاوه، در راه اتصال کف به سقف نیز بسیار ماهرانه عمل کردند. به لطف استفاده ی هوشمندانه از این عناصر معماری، حالا دیگر سقف ساختمان نه فرمی یکنواخت، که حالتی گاه شناور و گاه مواج پیدا کرده است.

خانه سفید

خانه سفید
نمایی از White House 

 

چشم انداز و دورنمای خانه سفید

قوس های جانمایی شده در جای جای خانه، در ترکیب با نورگیرها و پنجره ها توانسته اند فضایی شاعرانه و همزمان دنج را بیافرینند. در واقع، باید اشاره کنیم که این خانه، آنچنان که فکرش را می کنید تجملاتی و خیره کننده نیست. اما می تواند بر ذهن و روان هر بیننده ای، اثری ماندگار و فراموش نشدنی را حک کند. این خانه در زیر نور خورشید خواهد درخشید و در آغوش مهتاب نقره فام، همچون یک ستاره سوسو خواهد زد. شاید ادعای گزافی نباشد اگر بگوییم که زبان معماری این پروژه در افزایش حس اعتماد و علاقه ی ساکنین خانه به همدیگر، نقش مهمی را ایفا می کند.

خانه سفید

خانه سفید
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *