پرش به محتوا
خانه زمستانی

خانه زمستانی ؛ نمایش هنر و طبیعت بر صحنه ی معماری معاصر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه زمستانی در یکی از روستاهای منطقه ی میدلندز (Midlands)، واقع در بریتانیا (United Kingdom) ساخته شده است. کار طراحی و اجرای این واحد مسکونی، بر عهده ی شرکت معماری Scott Donald بود. حاصل کار تیم معماران خوشنام و با تجربه ی این کمپانی، خانه ای مدرن و پیشرفته، آرمیده در آغوش هنر و طبیعت است. بد نیست بدانید که این عمارت تماشایی و منحصر به فرد، در سال 2020 میلادی به بهره برداری رسید. در ادامه ی این مطلب شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی پروژه ی خانه زمستانی آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

خانه زمستانی

خانه زمستانی
خانه زمستانی

خانه زمستانی

خانه زمستانی

فضاهای داخلی این خانه از کنار هم قرار گرفتن بخش هایی بزرگ و لبریز از نور طبیعی تشکیل شده است. جالب اینجاست که هر کدام از بخش های تشکیل دهنده ی خانه، به صورت مستقل و مجزا از سایر عناصر، با فضای سبز و طبیعت بیرون خانه در ارتباط است. در طبقه ی همکف خانه زمستانی فضاهای عمومی تر و خانوادگی تری گنجانده شده است. مثلا آشپزخانه، نشیمن و غذاخوری! طبقه ی نخست نیز به اتاق های خواب و مطالعه اختصاص یافته است. جالب است بدانید که خانه زمستانی چهار اتاق خواب دارد.

خانه زمستانی

خانه زمستانی

خانه زمستانی

خانه زمستانی

پالت متریال این پروژه، ترکیبی از مواد طبیعی و مواد ساخته ی دست انسان را در بر گرفته است. بتن، فولاد و شیشه، سه متریال پرکاربرد و پر تکرار این پروژه ی مسکونی به شمار می آیند. البته در کنار این ها، از چوب بلوط هم برای طراحی فضاهای داخلی بهره گرفته شد. کف سازی فضاهای طبقه ی همکف و حتی اتاق های خواب خانه با کمک گرفتن از چوب های صیقل یافته ی بلوط انجام شده است.

خانه زمستانی

خانه زمستانی

خانه زمستانی
فضاهای داخلی خانه زمستانی

خانه زمستانی

احتمالا می دانید که اگر بلوط طبیعی را با روغن جلا دهید، گرما و شخصیت منحصر به فردی را از خود ساطع خواهد کرد. به همین دلیل بود که تیم معماران تصمیم گرفتند از این نوع چوب برای کف سازی اتاق های خواب خانه زمستانی بهره بگیرند. اسکات دونالد، مدیر طراحی این پروژه می گوید: توجه به جزئیات طراحی داخلی در بالاترین سطح از اهمیت و اولویت قرار داشت. ما تلاش کردیم که تمامی قدم هایمان را در راستای افزایش اصالت مواد و متریال به کار رفته در خانه برداریم!

خانه زمستانی

 

خانه زمستانی
پلان

 

خانه زمستانی
پلان

 

خانه زمستانی
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *