پرش به محتوا
کابین Woodland

کابین Woodland ؛ پا بر زمین و چشم بر بلندای آسمان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کابین Woodland در هوک (Hooke) ساخته شده است؛ یکی از پارک های جنگلی بریتانیا (United Kingdom)! شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که در طول یک دهه ی گذشته، هوک به پارکی برای نمایش جدیدترین شاهکارهای خلاقانه ی صنعت معماری بریتانیا تبدیل شده است. در سال 2020 میلادی نیز، استودیوی طراحی و اجرای AA به این کارزار پیوست. این تیم پرآوازه، با طراحی کابین Woodland هنر و خلاقیت خود را به رخ علاقمندان معماری معاصر کشید. کابین چوبی Woodland، فقط 25 مترمربع مساحت دارد و در صورت لزوم می توان آن را جا به جا کرد! در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی کابین Woodland آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

کابین Woodland

کابین Woodland
کابین Woodland

کابین Woodland

این پروژه، مجموعه ای از ایده ها و اشکال متضاد را در بر گرفته است. نمای بیرونی ساختمان، ساده و بدون هیچ تظاهری است. اما فضاهای داخلی با دقت و خلاقیت چشم نوازی طراحی شده اند. فضای داخلی کابین، غرق در نور طبیعی است. این نور از مسیر پنجره ها و بازشوهای جانمایی شده در سقف کابین در فضای داخلی پخش می شوند. در واقع، کابین Woodland هم می تواند فضایی شخصی و انفرادی باشد، و هم محیطی اجتماعی است.

کابین Woodland

کابین Woodland
ساختار Woodland

کابین Woodland

ساختار اصلی کابین Woodland با کمک متریال بتن شکل گرفته است. اما در کنار بتن، متریال چوب نیز نقش مهمی در سازمان دهی فضایی ساختمان ایفا می کند. در واقع، چوب به عنوان ستون و عنصر اتصال دهنده ظاهر شده است. ساختمان Woodland را یک کف و چهار صفحه، به عنوان دیوار، تشکیل داده است. این صفحات با همدیگر و با کف ساختمان در تماس و اتصال هستند. اتصال عناصر تشکیل دهنده ی کابین نیز از طریق درزها و لولاها شکل گرفته است. چنین ترکیب خلاقانه و هوشمندانه ای، فضاهای داخلی را به چشم اندازهای خارجی، به خصوص چشم انداز آسمان، پیوند خواهد داد.

کابین Woodland

کابین Woodland
نقش چوب در Woodland

کابین Woodland

تیم معماران این پروژه، در ابتدای کار فقط بر طراحی ساختار و چارچوب خانه متمرکز شده بودند. اما بالاخره و پس از سازماندهی فضایی و شکل گیری کابین، نوبت به طراحی داخلی هم رسید. در این مرحله از کار بود که تصمیم انقلابی دوم نیز اخذ شد! تیم معماران استودیوی AA تصمیم گرفتند که کابین را با کمترین اما کاربردی ترین مبلمان ممکن بیارایند. در نهایت، می توان ادعا کرد که این کابین برای دانشجویان و کارمندانی که دورکاری می کنند، محیطی سازگار و مطلوب است!

کابین Woodland

کابین Woodland
مراحل ساخت Woodland

کابین Woodland

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.