پرش به محتوا
رستوران Xiang

رستوران Xiang ؛ ترکیبی از فرهنگ های شرق آسیا

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : به تازگی در کیوتو (Kyoto)، یکی از بزرگ ترین شهرهای کشور ژاپن (Japan)، یک رستوران چینی افتتاح شده است. این رستوران، Xiang نام دارد. رستوران Xiang را می توان تجسمی از یک باغ شهر دانست. این باغ شهر زیبا و کوچک، در جوار یکی از محبوب ترین مرکز خریدهای شهر ساخته شده است. کار طراحی و اجرای آن نیز بر عهده ی شرکت معماری PERSIMMON Hills بود. آن ها ساختمان 71 متر مربعی رستوران را در سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های رستوران Xiang آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

رستوران Xiang

رستوران Xiang
رستوران Xiang

رستوران Xiang

جالب است بدانید که رستوران Xiang به صورت مستقیم، به مرکز خرید همجوارش دسترسی دارد. در واقع، این رستوران تصویر یک غار را در ذهن بازدیدکنندگان تداعی خواهد کرد. غاری که مشتریان را با هاله ای از عطرهای شامه نواز احاطه و به مرکز خرید هدایت خواهد کرد. لازم است اشاره کنیم که تیم طراحان این رستوران، دو اولویت مهم داشتند. اول اینکه عابرین پیاده را به داخل دعوت نمایند. دوم هم اینکه فضای مناسبی برای پذیرایی از آن ها فراهم کنند.

رستوران Xiang
نمای رستوران Xiang

رستوران Xiang

رستوران Xiang

تیم معماران کمپانی PERSIMMON Hills، برای طراحی نمای رستوران از نمای مرکز خرید الهام گرفتند. در واقع، می توان مشاهده کرد که رستوران Xiang، همچون مرکز خرید همجوارش، نمایی شیشه ای دارد. این نما کاملا در امتداد نمای مرکز خرید قرار گرفته است. از سوی دیگر، ما به شما اطمینان می دهیم که طراحی فضاهای داخلی، به سادگی طراحی نما نبوده است. این تیم خلاق و خوشفکر، در طراحی فضاهای داخلی، از طرح های دو بعدی و سه بعدی بهره گرفتند. نتیجه ی تلاش های آنان، تولد فضای مبهمی است که مشتریان را به کاوش دعوت می کند.

رستوران Xiang

رستوران Xiang
طراحی داخلی رستوران Xiang

رستوران Xiang

در انتهای این مطلب، بد نیست به فلسفه ی نام گذاری رستوران نیز اشاره ی کوتاهی داشته باشیم. آیا می دانید که در زبان چینی، Xiang به معنی ادویه است؟ نکته ی جالب دیگر اینکه در دهانه ی غار Xiang، به جای سنگ یا خاک رس، از کاغذ ژاپنی استفاده شده است. پس می توان ادعا کرد که فضای داخلی رستوران، ترکیبی از هر دو فرهنگ چینی و ژاپنی می باشد. البته، بد نیست بدانید که متریال چوب هم نقش مهمی در شکل دادن به فضاهای داخلی ایفا کرده است.

رستوران Xiang

رستوران Xiang
پلان

 

رستوران Xiang
دیاگرام

 

رستوران Xiang
دیاگرام

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.