رستوران یانهو ؛ تلفیق معماری بومی چین و نیازهای معاصر یک واحد تجاری

رستوران یانهو
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 23 فروردین 1401تعداد بازدید : 339 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : رستوران یانهو (Yanho) را می توان به عنوان آشکارترین نمود زیبایی های چهارفصل به شما معرفی کرد. در حقیقت، زبان رسای معماری معاصر توانسته است عطر چهار فصل سال را با متریالی پایدار و ساده در هم آمیزد و محصولی ماندگار را خلق کند. این واحد تجاری جذاب و تماشایی در هویژو، یکی از شهرهای کشور چین (China) ساخته شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین جنبه های این پروژه آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

رستوران یانهو

رستوران یانهو
 یانهو

 

آشنایی با ساختار و ریشه های رستوران یانهو

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، رستوران یانهو در کشور چین ساخته شده است. شهری که این واحد تجاری را در خود جای داده است، جامعه ی فرهنگی قوی و غنی ای دارد. به همین دلیل، تیم معماران کمپانی معماری و طراحی Informal تصمیم گرفتند که کار خود را با الهام گرفتن از تجربیات فرهنگی جامعه آغاز نمایند. از سوی دیگر، نور طبیعی به کلید راهگشای این پروژه تبدیل شد. به این ترتیب، زبان معماری رستوران یانهو به ترکیب درخشانی از ظرافت معماری بومی و دقت معماری معاصر تبدیل گشت.

رستوران یانهو

رستوران یانهو
طراحی داخلی رستوران

 

سازماندهی فضایی رستوران یانهو

این رستوران از دو بخش عمده تشکیل شده است. یکی خانه نام دارد و فضاهای داخلی را شامل می شود. دیگری هم حیاط است و فضاهای خارجی و عمومی رستوران را در بر می گیرد. اما لازم است اشاره کنیم که اتصالات بین این دو بخش، به شدت قوی و مستحکم هستند. حتی می تواند حیاط را به عنوان قلب تپنده ی خانه به شما معرفی کرد.

در قلب حیاط رستوران یانهو، یک درخت زیتون پیر و تنومند به چشم می خورد. این درخت، بهارها، تابستان ها، پاییزها و زمستان های زیادی را به چشم دیده است و در غم، لذت، رنج، شادی، شکست ها و پیروزی های مردم شهر سهیم بوده است. به همین دلیل، تیم معماران، آن را به مرکز کار و هسته ی پروژه طراحی رستوران تبدیل کردند.

رستوران یانهو

رستوران یانهو
نمای رستوران

 

نگاهی به پالت متریال پروژه طراحی رستوران یانهو

رنگ بژ و متریال بومی و طبیعی، بازیگران نقش اصلی پالت طراحی رستوران یانهو می باشند. در حقیقت، در این واحد تجاری، هم دیوارهای خاکی و گِلی به چشم می خورد و هم دیوارهای گچی با بافتی شنی. به علاوه، آجر و سنگ نیز نقشی غیر قابل انکار را در ساختار ساختمان ایفا می کنند.

رستوران یانهو

رستوران یانهو
پلان رستوران
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سه =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260