پرش به محتوا
مرکز سلامت پوست YIKOU

مرکز سلامت پوست YIKOU ؛ تلفیق زیبایی های فیزیکی و روحی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : مراکز زیبایی، رستوران ها، سالن های ورزشی و سوپرمارکت ها از جمله ی مراکزی هستند که به آن ها نیاز وافری داریم. اما شاید خودمان هم متوجه عمق و اهمیت این نیاز نشویم. امروز قرار است که شما را با با پروژه طراحی و اجرای یکی از همین مراکز آشنا کنیم. مرکز سلامت پوست YIKOU در هفئی (Hefei)، یکی از شهرهای کشور چین (China) واقع شده است. کار طراحی و اجرایش هم برعهده ی کمپانی معماری OfficeProject بود. آنها می خواستند از طریق طراحی این مرکز زیبایی، شعار مهمی را مطرح نمایند. در حقیقت، تصمیم گرفته بودند به شهروندان هفئی نشان دهند که فرآیند زیباسازی بدن، ارتباط مستقیمی با تصفیه ی روح و آرامش روان دارد. پس استراتژی طراحی خود را برمبنای بازتعریف هویت جمعی شهر چیدند. در ادامه ی مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های طراحی مرکز سلامت پوست YIKOU!

مرکز سلامت پوست YIKOU

مرکز سلامت پوست YIKOU
نمای مرکز سلامت YIKOU

مرکز سلامت پوست YIKOU

 

موقعیت جغرافیایی مرکز YIKOU

مرکز سلامت پوست YIKOU در طبقه ی همکف یکی از ساختمان های مسکونی واقع در مرکز هفئی قرار دارد. اینجا یکی از خیابان های پرطرفدار شهر به شمار می آید. در واقع، مردم هفئی این خیابان را به عنوان خیابان زیبایی می شناسند. چرا که در سرتاسر آن، مراکز زیبایی و آرایشگاه های زیادی مشغول فعالیت هستند. اما همین ماجرا، تبدیل به مهم ترین چالش تیم معماران شد. حالا آن ها از خود می پرسیدند که در چنین فضایی چگونه می توان پرچم حمایت از معنویت و تصفیه ی روح را به اهتزاز درآورد؟

مرکز سلامت پوست YIKOU

مرکز سلامت پوست YIKOU
فضاهای داخلی مرکز سلامت YIKOU

مرکز سلامت پوست YIKOU

 

استراتژی طراحی مرکز سلامت پوست YIKOU

اصلی ترین نکته ای که تیم معماران OfficeProject باید به آن دقت می کردند، فضاهای انتقالی بود. به زبان ساده تر، این معماران خلاق و خوش فکر دریافتند که انزوا، می تواند تقدس ایجاد کند. پس به صرافت سازماندهی شکل خاص تری از ارتباط بین فضاهای داخلی و خارجی افتادند. در واقع، آنچه که پروژه طراحی و اجرای مرکز سلامت پوست YIKOU را متمایز می کند، تلاشی است که معماران آن برای ترکیب فرهنگ و فناوری از خود نشان داده اند. در این پروژه، شهر و اراده ی معنوی مردم برای تغییر نه تنها در تضاد با هم نیستند، که مکمل همدیگر نیز به شمار می آیند.

مرکز سلامت پوست YIKOU

مرکز سلامت پوست YIKOU
مدل

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *