روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

مرکز ارتباطات Yulin Alley ؛ امیدی برای حضور دوباره معلولین در اجتماع

مرکز ارتباطات Yulin Alley
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 15 دی 1400تعداد بازدید : 266 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کارفرمایان پروژه Yulin Alley انجمن  Yulin East Road و فدراسیون معلولان منطقه Wuhou می باشند. مسئولیت طراحی مرکز ارتباطات Yulin Alley بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Nhoow بود. مهم ترین هدف معماران و کارفرمایان این پروژه، ایجاد فضایی برابر و آزاد برای تمام شهروندان چنگدو، واقع در کشور چین (China) بود. در حقیقت، آن ها تلاش کردند که افراد دارای معلولیت را به حضور بیشتر در اجتماع ترغیب و تشویق کنند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های این پروژه اجتماعی آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

مرکز ارتباطات Yulin Alley

مرکز ارتباطات Yulin Alley
مرکز ارتباطات Yulin Alley

مرکز ارتباطات Yulin Alley

 

پیش نیازهای طراحی مرکز ارتباطات Yulin Alley

مرکز ارتباطات Yulin Alley در حدود 150 متر مربع مساحت دارد و در سال 2019 میلادی به بهره برداری رسیده است. اما جالب است بدانید که تیم معماران، پیش از آغاز به کار، یک بازه ی زمانی پنج ماهه را به تحقیق و کاوش در محله پرداختند. آن ها می خواستند که به درک عمیقی از وضعیت زندگی، نیازها، خواسته ها و عادات روزمره ی افراد معلول برسند. نتایج این تحقیقات نشان داد که در این منطقه، افراد دارای اختلالات شنوایی، درصد بزرگی از جامعه ی معلولین را تشکیل می دهند. مهم تر از همه اینکه، اکثر آن ها به دلیل نداشتن مهارت و غیرقابل پیش بینی بودن خلقیاتشان، فرصت حضور در اجتماع را از دست داده اند.

مرکز ارتباطات Yulin Alley

مرکز ارتباطات Yulin Alley
نمایی از مرکز ارتباطات Yulin Alley

مرکز ارتباطات Yulin Alley

 

مروری بر زبان معماری پروژه Yulin Alley

تیم معماران Nhoow تصمیم گرفتند که برای ساختن مرکز Yulin Alley از صفحات ناهمتراز مقعر – محدب استفاده کنند. به این ترتیب، توانستند احساس سرزندگی، امنیت و در عین حال، فاصله از شلوغی های شهر را به ساختمان مرکز ارتباطات تزریق کنند. از سوی دیگر، باید یادآوری کنیم که این ساختمان قرار بود به نیازهای گروه های مختلفی از مردم پاسخ دهد. پس لازم بود که سطوح مشخصی از یکپارچگی، چه در فضاهای داخلی و چه در فضاهای خارجی تعریف شوند. تیم معماران این هدف را با استفاده از یک تکنیک سنتی در معماری چین به نام engawa محقق کردند. engawa را می توان به عنوان نوعی فضای خاکستری به شما معرفی کرد؛ مداخله ای که در بین فضاهای داخلی و خارجی رخ می دهد.

مرکز ارتباطات Yulin Alley
فضاهای داخلی مرکز Yulin Alley

مرکز ارتباطات Yulin Alley

 

ستاره ی پالت متریال Yulin Alley

اما اصلی ترین عنصر پالت متریال مرکز ارتباطات Yulin Alley چیست؟ با نگاهی به تصاویر منتشر شده از این پروژه می توان پاسخ این سوال را یافت! بله، متریال چوب نقش مهمی را در ساختار این ساختمان ایفا کرده است. در حقیقت، چوب می تواند تعادلی دلپذیر را در بین فضاهای نرم و سخت ایجاد کند. به همین دلیل، می توان امیدوار بود که به لطف این ماده، معلولین انگیزه های لازم برای حضور در اجتماع را کسب کنند.

مرکز ارتباطات Yulin Alley

مرکز ارتباطات Yulin Alley
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565