پرش به محتوا
خانه Zanini Porta

خانه Zanini Porta ؛ اعلام وفاداری به سنت های بومی معماری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Zanini Porta در دشت ماگادینو ساخته شده است؛ جایی در نزدیکی لاورتزو (Lavertezzo)، یکی از شهرهای کشور سوئیس (Switzerland)! ماگادینو زمینی کوهستانی و خاطره انگیز است. در اینجا، انسان و طبیعت به معنای واقعی کلمه، در هم می آمیزند. از زمین های کشاورزی و مناطق تفریحی گرفته تا مناطق صنعتی جدید و قدیمی، همه را می توان در یک نگاه مشاهده کرد. Zanini Porta 563 مترمربع مساحت دارد و حاصل هنرمندی و خلاقیت تیم معماران شرکت معماری Inches Geleta می باشد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی خانه Zanini Porta آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

خانه Zanini Porta

خانه Zanini Porta
خانه Zanini Porta

 

فرم عمارت Zanini Porta کاملا برآمده از موقعیت جغرافیایی آن است. همانطور که در سطور پیشین نیز اشاره کردیم، این خانه در دشتی وسیع و کوهستانی قرار دارد. پس طبیعی است اگر به صورت افقی توسعه یافته باشد. البته، نباید ناگفته بماند که ساختمان با کمک لوح هایی چوبی، تا اندازه ای از سطح زمین فاصله گرفته است. و درست بر روی این لوح ها، طبقه ی همکف خانه برپا شده است.

خانه Zanini Porta

خانه Zanini Porta
فضاهای داخلی خانه Zanini Porta

 

در همین حال، می توان به سادگی دریافت که تیم معماران این پروژه، در پی طراحی فضایی کارآمد بوده اند. آن ها تلاش کردند که سازماندهی فضاهای داخلی خانه، با زمینه ی افقی دشت و سایت پروژه همخوان باشد. حتی شاید حذر کردن از توسعه ی فضاهای خارجی نیز در همین راستا صورت گرفته است. بر هر روی، استراتژی خاص تیم معماران، Zanini Porta را به عضوی جدانشدنی از پیکره ی دشت ماگادینو تبدیل کرد.

خانه Zanini Porta

خانه Zanini Porta
نمایی از خانه Zanini Porta

 

تیم معماران این پروژه در انتخاب پالت متریال خانه بسیار هوشمندانه عمل کردند. اگر به تصاویر منتشر شده از خانه با دقت نگاه کنید، می توانید نکات زیادی را دریابید. مثلا اینکه، نمای خانه وفاداری زیادی به مکانی که در آن قرار گرفته است، نشان می دهد. بگذارید دقیق تر سخن بگوییم. Zanini Porta با تکیه بر متریال بتن شکل گرفت. البته بتنی که با استفاده روش هایی خاص شکل می گیرد. راستش را بخواهید، این نحوه ی استفاده از متریال بتن، فقط و فقط مختص به دشت ماگادینو است! در هیچ کجای سوئیس، و شاید حتی در هیچ کجای اروپا، نخواهید توانست چنین روشی را مشاهده کنید.

خانه Zanini Porta
پلان همکف

 

خانه Zanini Porta
پلان طبقات

 

خانه Zanini Porta
سایت پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *