پرش به محتوا

ZBrush 2021 ؛ بررسی آخرین تغییرات کاربردی ترین نرم افزار مدلسازی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : نرم افزار ZBrush یا همران زیبراش، یکی از محبوب‌ ترین نرم افزارهای حوزه ی مدلسازی دیجیتالی به شمار می آید. این نرم افزار در بسیاری از موارد، جایگزین روش‌ های مدلسازی سنتی شده است! احتمالا شما هم موافقید که گرافیک کامپیوتری سه بعدی، صنعتی با نرخ رشد غیرقابل باور و شگفت انگیز است. بر همین اساس، پیش بینی می شود که طی چند سال آینده، عدم تسلط بر نرم افزارهایی همچون ZBrush طراحان و معماران را به دردسرهایی بزرگی بیندازد. جدیدترین نسخه از این نرم افزار محبوب و کاربردی، ZBrush 2021 نام دارد. بارز ترین تفاوت این نسخه و نسخه های پیشین ZBrush، معرفی سیستم مدلسازی دینامیک نرم افزار است. این سیستم می تواند فرآیند کار شما را به طرز خیره کننده ای متحول کند. در ادامه ی مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های ZBrush 2021 آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

در آخرین نسخه از نرم افزار ZBrush، ویژگی های جدید و خارق العاده ای به ZModeler اضافه شده است. از سوی دیگر، موتور ZBrush نیز بهبود یافته و سرعت آن به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است! به این ترتیب، مدلسازی با ZBrush 2021 با سرعتی بیشتر از گذشته انجام خواهد شد.

معرفی سیستم دینامیک ZBrush

مدلسازی با کمک سیستم دینامیک (Dynamics)، به شما اجازه می دهد که هر سطحی را درست همانگونه که می خواهید بسازید. شما دیگر می توانید بسیار راحت تر از گذشته، از ماسک ها برای ایجاد تعاملات منحصر به فرد استفاده کنید. می توانید سطوح مورد نظر خود را در هر راستایی که می خواهید بغلتانید. یا حتی می توانید چین های واقع گرایانه ایجاد کنید. نکته ی جالب اینکه، تمامی این کارها را می توانید در صفحات با وضوع پایین نیز انجام دهید!

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های موتور دینامیک در ZBrush 2021، قابلیت های منحصر به فردی است که تعامل با سطوح پارچه ای را بسیار واقع گرایانه تر از گذشته می کند. حالا دیگر شما می توانید محل قرار گیری چین ها را مشخص کنید یا آن ها را به سادگی هر چه تمامتر حرکت بدهید. با استفاده از ClothTwister brush می توانید پارچه های پیچ خورده ایجاد کنید. ClothWind امکان حرکت دادن پارچه را در اختیار شما قرار می دهد و ClothPinchTrails می تواند در هر جایی که شما بخواهید پارچه را جمع کند یا فرورفتگی ایجاد نماید.

عملکرد

در ZBrush 2021 شاهد افزایش بی نظیر سرعت در تمامی بخش ها هستیم. شکی نداشته باشید که ارتقای سرعت و کیفیت در بخش هایی مثل DynaMesh و یا در هنگام کار با مدل های چند ضلعی شما را شگفت زده خواهد کرد! علاوه بر این، به نسخه ی 2021، یک گزینه ی Optimal جدید برای مدیریت هوشمندانه ی چند نخی یا Multithreading  اضافه شده است. بهره گیری از این گزینه به شما کمک می کند که همیشه بهترین کیفیت و عملکرد را ارائه دهید.

ارتقای ZModeler

در این نسخه از ZBrush شاهد اضافه شدن توابع و عملکردهای جدیدی به ZModeler هستیم! از این میان می توان به Extrude Edge به عنوان عضو جدید این مجموعه اشاره کرد. این ویژگی به شما در طراحی و ساخت پلی لوپ ها و یا لبه های تعاملی کمک می کند. علاوه بر این، ابزار جدید دیگری به نام Equidistant Inset هم در این مجموعه به چشم می خورد. با کمک این ابزار می توان یک چند ضلعی ساخت و یا چند چندضلعی را درون یک چند ضلعی موجود جای داد.

فرمت های GIF و PNG در iMage3D

قالب iMage3D روشی منحصر به فرد برای کنار هم گذاشتن تصاویری از روند کار شما و یک مدل سه بعدی است؛ همه در یک فایل GIF یا PNG! این فایل می تواند در هر وب سایتی به صورت یک تصویر دو بعدی ظاهر شود. اما همین که آن را در ZBrush باز کنید، به یک مدل کامل تبدیل می شود که می توانید آن را با تمام ابزارهای موجود، ویرایش کنید.

دانلود نرم افزار ZBrush 2021

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.