روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه Zinzin ؛ تجربه ی زندگی در یک سایت شیبدار

خانه Zinzin
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 3 بهمن 1400تعداد بازدید : 284 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Zinzin   در یکی از زمین های شیبدار یونگین، شهری از شهرهای زیبای کشور کره جنوبی (South Korea) ساخته شده است. وقتی می گوییم شیبدار، منظورمان این است که ورودی خانه و حیاط آن، هر کدام در دو سطح ارتفاعی کاملا متفاوت جانمایی شده اند. حتی اتاق نشیمن و آشپزخانه ی این واحد مسکونی هم با همدیگر اختلاف سطح دارند. به هر روی، مسئولیت طراحی و اجرای این پروژه، بر عهده ی معمارانی از کمپانی معماری Zinzin  بود. آن ها این خانه 226 متر مربعی را در اوایل سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های این پروژه مسکونی جذاب و تماشایی. پس لطفا با ما همراه باشید.

خانه Zinzin

خانه Zinzin
خانه Zinzin

خانه Zinzin

 

آشنایی با ساختار خانه Zinzin

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، بخش بزرگی از فضاهای خانوادگی این خانه با همدیگر اختلاف ارتفاع دارند. اما همه ی آن ها به کمک یک ایوان چوبی به هم متصل می شوند. در حقیقت، این ایوان در حکم واسطه ای است که فضاهای داخلی خانه را به حیاط آن متصل می نماید. فضاهای بیرونی Zinzin  هم عاری از اختلاف سطح نیست. این فضاها شامل یک ورودی – پارکینگ و یک محوطه ی حیاط می شوند. این دو بخش به کمک تعدادی پله به همدیگر وصل شده اند.

خانه Zinzin

خانه Zinzin
نمای خانه Zinzin

 

نگاهی به فرم های تشکیل دهنده ی خانه Zinzin

یکی از اصلی ترین فرم هایی که در شکل گیری خانه Zinzin  ایفای نقش کرد، منحنی بود! منحنی ها را می توانید هم در فضاهای داخلی این عمارت ببینید، هم در فضاهای خارجی آن. به عنوان نمونه، در فضاهای داخلی، این منحنی ها تبدیل به آغوشی باز برای در بر گرفتن فضاهای سبز شده اند. انحنای متنوع طبقات مختلف خانه نیز از ایجاد حس تنگی یا گرفتگی در فضا جلوگیری می کنند. هر چند، نباید ناگفته بماند که این منحنی های در ظاهر متنوع، در باطن، همپوشانی و هماهنگی غریبی با هم دارند.

خانه Zinzin

خانه Zinzin
فضاهای خانه Zinzin

 

مروری بر عناصر تشکیل دهنده و پالت متریال خانه Zinzin

یکی از جذاب ترین عناصر فضاهای داخلی این پروژه، یک پنجره ی بزرگ است! پنجره ی خانه Zinzin به سوی حیاط جنوبی باز می شود. به همین دلیل می تواند راه نفوذ نور خورشید و هوای تازه را به فضاهای داخلی باز کند. از سوی دیگر، فضاهای مختلف این خانه غنی شده با نورگیرهای متعددی است که می توانند تازگی، شادابی و سرزندگی را به هر گوشه و کنار خانه تزریق نمایند.

خانه Zinzin
پلان

اما اگر از پالت متریال این پروژه مسکونی بپرسید، باید به شما بگوییم چندان متنوع نیست! در عوض، بسیار پایدار است. در این خانه هم گچ سفید به کار رفته است و هم متریال چوب. البته فولاد ضد زنگ هم نقشی انکار ناپذیر را در طراحی داخلی و دکوراسیون خانه Zinzin ایفا می کند.

خانه Zinzin
مقطع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 11 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565