پرش به محتوا
خانه Flying

خانه Flying ؛ وقتی طبیعت به بستری برای رشد معماری تبدیل می شود

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : دره ی گوادلوپ (Valle de Guadalupe)، واقع در شمالی ترین ایالت کشور مکزیک (Mexico)، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران در آمریکای لاتین می باشد. بدیهی است که علاقه ی روزافزون مردم به طبیعت بکر و مناظر چشم نواز، منجر به رشد صنعت معماری در این ناحیه شده است. یکی از نمونه های شاخص معماری رو به رشد دره ی گوادلوپ، خانه ای به نام Flying است. پروژه ی Flying House که 102 متر مربع مساحت دارد، حاصل هنر و خلاقیت تیم معماری Alejandro D’ Acosta می باشد! در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای گوشه و کنار این خانه ی جذاب خواهیم برد؛ پس با ما همراه باشید.

خانه Flying
خانه Flying

خانه Flying

خانه Flying

این پروژه، برآمده از یک ایده ی ساده اما خلاقانه است: طراحی و ساخت یک کابین موقت برای اسکان افراد غیر بومی! البته، Flying House فقط یک خانه نیست؛ ایستگاهی است برای مشاهده و تحقیق در چشم انداز طبیعی و بکری که پیش رویش گسترده شده است!

خانه Flying

خانه Flying

خانه Flying

پروژه ی Flying House بر بلندترین نقطه ی سه تپه ای که سایت پروژه را تشکیل می دهند، ساخته شده است. جالب است بدانید که این سازه ی مرتفع، با کمک گرفتن از چند پایه ی چوبی بنا شده است. به این ترتیب، دخالت در محیط طبیعی به حداقل خود رسیده است. علاوه بر این، دیگر مانعی برای توسعه های آینده نیز ایجاد نخواهد شد.

خانه flying

خانه flying

خانه flying
خانه Flying

خانه Flying

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، پروژه ی Flying House یک پروژه ی اسکان موقت می باشد. به همین دلیل برای تیم طراحان بسیار مهم بود که تمام جزئیات آن به صورت نمادین طراحی شوند. نکته ی حائز اهمیت دیگر این است که خانه با کمک سازه های پیش ساخته برپا شده است. دو سازه ای که پروژه ی Flying House را شکل داده اند، در زاویه ی 90 درجه با هم قرار گرفته اند. یک تراس مشترک، به عنوان اتصال دهنده ی آن ها عمل می کند.

خانه Flying

خانه Flying

به طور طبیعی، هر دو بخش خانه ی Flying دارای یک نمای آزاد (بدون دیوار) هستند. با خلاقیت تیم معماران، این نماهای بدون دیوار به پازلی متشکل از در و پنجره های قدیمی تبدیل شده اند. مهم ترین کاربرد این اثر هنری، در امان نگاه داشتن تراس از تابش مستقیم نور خورشید می باشد!

خانه Flying
پلان

خانه Flying

خانه Flying
مقطع یک
خانه Flying
مقطع دو

 

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *