پرش به محتوا

خانه Futago ؛ آغازگر دوران جدید طراحی های مینیمال

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Futago در سال جاری میلادی (سال 2020 میلادی)، در شهر کی-یف (Kiev) پایتخت کشور اوکراین (Ukraine) طراحی و ساخته شده است. طراحی و اجرای این منزل مسکونی 5000 متر مربعی بر عهده تیم معماری Sergey Makhano بوده است. آن چه که در این میان جالب توجه به نظر می رسد این است که Futago در زبان ژاپنی به معنای دوقلو است؛ و این خانه هم از دو قسمت کاملا یکسان تشکیل شده است!

خانه Futago

مالکان Futago پس از سال ها زندگی مطابق با اصول و معیارهای زیبایی کلاسیک، حالا دیگر به دنبال یک طرح مینیمال و مدرن بودند! به همین منظور آن ها طراحی خانه خود را به صورت تمام و کمال در اختیار تیم معماران Sergey Makhano قرار دادند تا این تیم معماری بتواند با فراغ بال از خود خلاقیت نشان دهد و یک بنای برجسته را طراحی نماید!

خانه Futago

خانه Futago به نحوی طراحی شده است که گویی در ادامه طبیعتِ پیرامون خود سر بر افراشته است و همزمان، طبیعت نیز در قلب خانه جریان یافته است. گویی که این خانه، یک برگه سفید باشد که بر روی آن، بتن، شیشه و قدرت روح بشر با هم تلفیق شده اند! ایده ای که بتوان هم در زیباهایی طبیعی آن غرق شد و هم به تحسین توان خلق زیبایی توسط آدمی پی بُرد.

سه اتاق خواب، سرویس های بهداشتی با پنجره های پانوراما، یک جزیره و مجموعه ای از آثار هنری مدرن کشور اوکراین، خانه Futago را به یکی از نمادهای معماری مدرن آن سرزمین بدل کرده است. اما این نه پایان راه، که آغاز یک مسیر پر پیچ و خم و دشوار به حساب می آید.

تیم معماری Sergey Makhano در کشور اوکراین (Ukraine) به عنوان یک کارگاه موفق برای تمرین معماری و طراحی مدرن شناخته می شوند. این تیم معماری ادعا دارند که اساس فعالیت معماری آن ها بر سبک معاصر معماری اوکراینی استوار است؛ که ادعای گزافی هم نیست. بنا به گفته  یکارشناسان بین المللی، سبک معماری مدرن اوکراین (Ukraine) در حال تبدیل شدن به رقیب قدری برای سبک معماری پرطرفدار منطقه اسکاندیناوی می باشد!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.