پرش به محتوا

خانه Munho – ri ؛ مخفیگاهی مطمئن در قلب طبیعت!

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : تا به حال پیرامون مفهوم خانه فکر کرده اید؟ برای بسیاری از ما، خانه جایی گرم، دنج و محافظت کننده است؛ بهترین نقطه ی جهان که می تواند ما را به گرمی در آغوش بفشارد. در واقع خانه نه فقط چیزی جدای از ساکنان آن نیست، که حتی می توان ادعا کرد با آن ها رشد می کند و رنگ و بو می گیرد.

از دیگر سو، یک خانه ی جدید همچون یک جفت کفش نو است؛ فوق العاده زیبا، کمی عجیب و اندکی آزار دهنده! بایستی اجازه دهید زمان بگذرد تا جا باز کند و به آن عادت کنید. همین که کمی فرصت بدهید، دیگر از آنِ شما شده است. همه جای آن را شناخته اید، نقاشی های جدیدی بر دیوارهای آن آویخته اید، در جای جای آن گلدان های جدیدی گذاشته اید و در یک کلام، خانه دیگر به بخشی از روح شما تبدیل شده است!

تمام این توضیحات را بیان کردیم تا بگوییم که امروز سفری کوتاه به شهر یانگ پیونگ (Yangpyeong) در کشور کره ی جنوبی (South Korea) خواهیم داشت؛ چرا که قرار است شما را با خانه ی Munho – ri آشنا کنیم. پس با ما بمانید!

این خانه ی 283 متر مربعی که حاصل هنرمندی تیم معماران StudioVASE می باشد، بر فراز رودخانه ی آرام و زیبای Bukhanganag قرار گرفته است. یکی از مهم ترین نقاط قوت این منطقه و حتی اصلی ترین دلیل محبوبیت آن در بین شهروندان کشور کره ی جنوبی (South Korea)، فاصله ی کم و دسترسی آسان آن به پایتخت یعنی شهر سئول (Seoul) است.

نمای بیرونی پروژه ی Munho – ri House بسیار ساده و طبیعی است. تیم معماران نمی خواستند خانه به عنوان عنصری متمایز از طبیعتی که در آن جای گرفته است، معرفی شود؛ پس با استفاده از آجرهایی با رنگ طبیعی، توانستند آن را به بخشی از محیط طبیعی پیرامون خود تبدیل کنند.

پلان طبقه همکف
پلان طبقه اول
پلان طبقه دوم

این خانه دارای دو طبقه می باشد! در طبقه نخست آن یک اتاق نشیمن و یک آشپزخانه ی وسیع اما ساده جای گرفته است. شاید مهم ترین عنصری که در فضای اتاق نشیمن خودنمایی می کند، شومینه ی تماشایی و بسیار جذابی باشد که تیم معماران آن را طراحی نموده اند. در طبقه ی دوم نیز اتاق های خواب و مهمان، با نمایی چشم نواز به سوی رودخانه، جانمایی شده اند.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *