پرش به محتوا

ساختمان اداری Happynest ؛ طراحی فضای کار امن و ایمن

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه ساختمان اداری Happynest در سال 2018 میلادی و توسط استودیوی طراحی معماری تایلندی FATTSTUDIO انجام شده است. هدف از طراحی این پروژه ، ساخت پردیس جدید برای گروهی از شرکت ها بود تا بتوانتد دفتر و مرکز توزیع موردنیاز خود را با یکدیگر ادغام کنند!

ساختمان اداری Happynest

این پروژه ی اداری در بزرگراه شرقی شهر بانکوک و در زمینی به مساحت 6400 متر مربع قرار گرفته است که فقط پنجاه درصد از آن برای ساخت و ساز در این مرحله مورد استفاده قرار گرفته است و مساحت باقی مانده به فضای سبز تبدیل خواهد شد. هدف تیم طراحی ، ایجاد امکانات بهتر برای صاحبان مشاغل و مردم و همچنین خلق فضایی بود که بایستی زیبا و بی انتها به نظر می رسید. اما درباره نام این پروژه بد نیست بدانید Happynest از دو کلمه ی Happiness (خوشحالی) و Nest (لانه) تشکیل شده است که نشان دهنده ویژگی های این فضای کاری می باشد.

ساختمان اداری Happynest

از تیم معماری و طراحی داخلی خواسته شده بود تمامی عملکردها را به درستی درک کنند و طراحی را با توجه به آن ها انجام دهند. در این مجموعه ی 1272 متر مربعی، هفتاد نفر مشغول به کار هستند که چهل نفر از آن ها به عنوان مشاور دامپزشک فعالیت دارند. آن ها بیشتر با مشتریانی از سراسر نقاط کشور کار می کنند و فقط هفت روز در ماه را برای شرکت در جلسات استراتژیک ماهانه به دفتر مرکزی می آیند. معماران استودیوی طراحی FATTSTUDIO ، این افراد را به مانند پرنده ای که به لانه ی خود باز می گردند در نظر گرفته است! در عین حال روزهای پایانی هر ماه، موعدِ خوشحالی و سرزندگی آن ها نیز است.

تیم طراحی پیش نویس خود را با قرار دادن تمامی نیازهای اصلی و اساسی در طراحی آغاز کرده بود و در نهایت، با وجود این که طرح اولیه بسیار ساده به نظر می رسید، می توانست به تمام نیازها پاسخ دهد. آن ها مفهوم را به اختصار بیان کردند و تلاش کردند طراحی این فضای اداری، یک لحن و زبان دوستانه داشته باشد و به صورت مشارکتی و مینیمال طراحی شود.

تمام نیازهای هر بخش در طراحی داخلی در نظر گرفته شده است و به مصرف بهینه ی انرژی نیز توجه شایانی شده است؛ به این صورت که این ساختمان می تواند از نور طبیعی استفاده کند و در عین حال به سبب چاره اندیشی های صحیح، از ورود گرمای اضافی و اذیت کننده به فضای داخلی جلوگیری شده است.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.