پرش به محتوا

طراحی یک هتل روستایی در یکی از مزارع زیتون اندلس ؛ تصویری مدرن از یک یادگار قدیمی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : اندلس یا Andalucía که یکی از 17 بخش خودمختار کشور اسپانیا (Spain) به شمار می آید، در جهان به باغ های خیره کننده زیتون خود شهره است! بعید به نظر می رسد که مسافران بتوانند چشم بر زیبایی نفس گیر این ساختارهای سبز ببندند و تحت تاثیر آن قرار نگیرند. در ادامه با طراحی یک هتل روستایی متفاوت، همراه شما خواهیم بود.

در یکی از روستاهای اندلسِ زیبا و تاریخی به نام Villanueva del Rosario، پروژه ای برای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری روستایی به جریان افتاده است. هدف اصلی این پروژه، بازسازی و توانمندسازی ساختمان های قدیمی واقع در قلب مزارع زیتون عنوان شده است. بر همین اساس معماران GANA در زمینی به مساحت 1006 متر مربع و در قالب بازسازی خانه باغی قدیمی، ایده ی یک هتل منحصر به فرد را با نام Rural Hotel in an Olive Grave طراحی و اجرا نموده اند. امید آن می رود این هتل که در سال جاری میلادی (سال 2020 میلادی) افتتاح شده است، بتواند نظر گردشگران و دوست داران طبیعت را به خود جلب کند.

هدف اصلی طراحی این هتل روستایی، دستیابی به یک ارتباط داخلی – خارجی کاملا نفوذ پذیر بود؛ البته بدون آن که به ذات و هویت تاریخی بنای قدیمی خدشه ای وارد شود. آن چنان که از تصاویر در میابیم، نتیجه چنین مداخله ای، ایجاد یک هماهنگی کامل بین معماری سنتی و معاصر است. در اینجا نکته ای که اهمیت می یابد این است که هماهنگی حاصل شده به شدت تحت تاثیر طبیعت، در خالص ترین شکل خود، می باشد!

عناصر داخلی هتل روستایی به شکلی متوازن در بین ساختمان قدیمی و بخش های اضافه شده به بنا تقسیم شده اند. در حقیقت، نیمی از اتاق ها و مناطق مشترکی که دسترسی به آن ها برای تمام میهمانان هتل آزاد است، در خانه باغ قدیمی واقع شده اند.

مقاطع
نماها

تیم معماران GANA در بخش های جدیدی که با کمک مصالح نوین و براساس نقشه های مدرن به بنا اضافه شده است، ده اتاق دیگر را جانمایی کرده اند. یکی از جذاب ترین بخش های قسمت مدرن هتل، تراسی است که در قالب یک فضای عمومی، منظره فراموش نشدنی ای به سمت چشمه های آب گرم و سایر فضاهای تفریحی هتل روستاییِ باغ زیتون دارد!

 

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.