پرش به محتوا

مجتمع مسکونی L`Equatoria ؛ خلاقیت در طراحی به مثابه ابزاری برای افزایش زیست پذیری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : سال گذشته ی میلادی (2019 میلادی) در شهر رن (Rennes) واقع در کشور فرانسه (France) یک مجموعه ی آپارتمانی به نام L`Equatoria به بهره برداری رسید. این مجتمع مسکونی در 5300 متر مربع و توسط معماران Christophe Rousselle طراحی و اجرا شده است. در ادامه ی مطلب شما را با برخی از ویژگی های این مجتمع جذاب آشنا خواهیم کرد؛ پس با ما بمانید!

مجتمع مسکونی L`Equatoria

یکی از ویژگی های جالب توجه این پروژه، توانایی پوشش دو دسته ی مختلف از مشتریان است؛ یعنی بخشی از واحدهای آپارتمان L`Equatoria به عنوان مسکن اجتماعی در اختیار شهروندان رن قرار خواهد گرفت! طرح خاص این آپارتمان، در واقع پاسخی درخور به نیازهای سایت پروژه به حساب می آید. از آنجایی که آپارتمان های L`Equatoria در یک منطقه ی سبز واقع شده اند، لازم بود که تیم طراحی تمام ملاحظات برای حفاظت از منطقه و گونه های گیاهی آن به خصوص درخت های بلوط را در کار خود لحاظ نمایند.

می توان گفت که ایده ی اصلی ساخت مجتمع آپارتمانی L`Equatoria بر ارائه ی توده های ساختمانی متفاوت در هر کدام از نماها استوار شده است. همانطور که در عکس ها نیز مشاهده می کنید، چرخش این توده ها در طبقات مختلف ساختمان، عناصری غیرموازی با هم را ایجاد کرده است. در نهایت، هر کدام از این عناصر منجر به تشکیل یک فضای بیرونی متفاوت و متنوع شده اند!

به غیر از طبقه ی همکف که در جوار خیابان و با یک نمای ممتد و پیوسته خودنمایی می کند، عقب نشینی سایر طبقات L`Equatoria منجر به ایجاد تراس هایی در هر کدام از واحدها شده است. البته بایستی اشاره کرد که طبقه ی همکف با طراحی و نمای خاصی که دارد، به یک واحد تجاری تبدیل گشته است. به علاوه، سازندگان با هدف صرفه جویی در هزینه های تولید، پارکینگ مجتمع را به صورت یک طبقه طراحی کردند.

پلان طبقه همکف
پلان طبقه دوم
پلان طبقه سوم
مقطع
مقطع
نما
نما

به عنوان آخرین نکته می توان اشاره کرد که به لطف طراحی چرخشی و خاص هر کدام از واحدهای مجتمع مسکونی L`Equatoria ، حتی نمای شمالی هم به نور مستقیم خورشید دسترسی پیدا کرده است.

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.