پرش به محتوا

مجموعه اداری M ؛ تلفیق سنت های روستایی و ارزش های شهری در طراحی دفتر مرکزی یک برند لباس

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : اگر از شما بخواهند دفتر مرکزی یک برند لباس را تصور کنید، احتمالا پیش از هر فکر دیگری، یکی از نقاط شلوغ و پر رفت آمد شهر در ذهنتان نقش خواهد بست! در گام دوم نیز قامت بلند یک ساختمان بسیار لوکس و امروزی را در مرکز خیالات خود خواهید نشاند! در ادامه با طراحی متفاوت مجموعه اداری M همراه شما دوستان عزیز خواهیم بود.

مجموعه اداری M

حال سوال این است اگر این دفتر مرکزی در حاشیه شهر برپا شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ به نظر شما آیا می توان ارزش های سنتی و روستایی را در طراحی دفتر مرکزی یک برند لباس به کار برد؟

فکر می کنید که ممکن است بین هویت های مدرن و سنتی همگرایی ایجاد شود؟

مجموعه اداری M

برند M یکی از قدیمی ترین و معتبرترین تولیدکنندگان لباس در کشور چین (China) به شمار می آید. در سال جاری میلادی (2020 میلادی) نیز معماران AIM از دفتر مرکزی این برند با نام M Campus در زمینی به مساحت 70714 متر مربع رونمایی کردند. این دفتر جدید در یکی از مناطق حومه ی شهری شانگهای (Shanghai) واقع شده است.

فضای مجموعه اداری M یا M Campus را می توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد: فضاهای نرم و فضاهای سخت! بخش نرم آن در آغوش سبز طبیعت آرمیده است و شامل فضای کتابخانه، مراکز آموزشی و اجرایی می شود. طراحی این بخش با الگوبرداری از بافت های حومه شهری انجام شده است و عنصر غالب در ساختمان های آن، متریال آجر بازیافتی است! درختان سبز، پرچین های مخصوص عبور عابران پیاده و آب راه ها، همگی در حفظ ارتباط فضاهای تجاری با محیط ساده و صمیمی حومه شهر نقش مهمی ایفا می کنند. علاوه بر این، در مرکز محوطه، دریاچه ای قرار گرفته است که در واقع اتصال دهنده دو بخش مختلف دفتر مرکزی به هم می باشد!

در آن سوی این محیط آرام و سبز مناطقی با تراکم بالاتر به چشم می خورند! سالن های کنفرانس، فروشگاه ها، یک موزه ویژه ی تاریخ و فرهنگ لباس چینی و چند مجتمع مسکونی، اصلی ترین بخش های فضای سخت مجموعه اداری M یا M Campus به حساب می آیند. با وجود اینکه هر کدام از این ساختمان ها هویتی مستقل دارند، اما توانسته اند در کنار هم یک جامعه ی متنوع را شکل دهند و در مسیر رسیدن به هدفی واحد گام بردارند!

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.