پرش به محتوا

مرکز نوآوری IRPC ؛ هم نشینی خلاقیت، نوآوری و صنعت برای کنترل آینده

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : به تازگی در ناحیه ی Cheong Neon کشور تایلند (Thailand) یک مرکز نوآوری پیرامون فعالیت های پالایشگاهی و پتروشیمی افتتاح شده است! هدف اصلی از ساخت این مرکز نوآوری که IRPC Innovation Center نام دارد، نوآوری‌ در زمینه‌ ی پتروشیمی می باشد! از این حیث، IRPC نخستین مجتمع کاملا یکپارچه در محدوده ی جنوب شرقی آسیا به حساب می آید. از آنجایی که بازدید از این مجموعه برای بازدیدکنندگان از هر طیف و گروهی آزاد است، ما نیز قصد داریم که امروز شما را به دیدار گوشه و کنار این مجتمع منحصر به فرد ببریم؛ پس با ما همراه باشید!

مرکز نوآوری IRPC

کار طراحی مجتمع 865 متر مربعیِ IRPC به عهده ی تیم Architects 49 بود. این گروه خوش فکر و خلاق، سه اصل مهم را در دستور کار خود قرار دادند: ایجاد آزمایشگاه های انعطاف پذیر که بتواند فضای مناسب برای تحقیقات آینده را نیز فراهم نماید، طراحی فضاهایی به نام به طوفان فکری برای سامان دادن به جریان همفکری و نوآوری و سومی که شاید از دیگر موارد مهم تر باشد، توجه به بحث معماری سبز!

مرکز نوآوری IRPC

مجتمع IRPC ساختاری U شکل دارد! دو بال آن، که محیط های تحقیقاتی را در بر گرفته اند، توسط یک فضای مرکزی به هم متصل شده اند. بد نیست بدانید این فضای مرکزی علاوه بر اینکه فاصله ی گذرِ پیاده ی بین دو ساختمان را کاهش می دهد، منطقه ای است برای ایجاد تعامل و گفتگو با دیگران!

مرکز نوآوری IRPC

نمای این ساختمان سبز و  پایدار را می توان در دو کلمه توصیف کرد: سبک و باز! در حقیقت، بهره گیری از شیشه های مات و دهانه های متناوب در نمای پروژه ی IRPC از ساکنان در برابر حرارت و نور خورشید محافظت می کند؛ در عین حال، همزمان که به بازدیدکنندگانِ خود اجازه ی مشاهده و برقراری ارتباط با فضای داخلی را می دهد، برای کارمندان نیز یک حریم خصوصی ایجاد می نماید!

سایت پلان
پلان طبقه اول
پلان طبقه دوم
پلان طبقه سوم
مقطع
مقطع
مقطع
نما
نما
نما

اما جالب ترین و چشم نواز ترین عنصر در تمامی این مجموعه تحقیقاتی شاید پلی شیشه ای باشد که دو بال تحقیقاتی را به هم پیوند می زند. جالب است بدانید که این پل فقط برای ایجاد ارتباط بین دو قسمت بنا طراحی نشده است؛ کاربرد دیگر آن، پنهان کردن سیستم‌ های مکانیکی و الکتریکی مشترک در بین دو ساختمان می باشد!

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.