پرش به محتوا

مرکز هنرهای دیجیتالی Meet ؛ جهان را به دیدار شهر روشن کن

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : تیم معماری Carlo Ratti Associati به تازگی یک مرکز هنرهای دیجیتال را به نام Meet در شهر میلان (Milan) واقع در کشور ایتالیا (Italy) افتتاح کرده است. نکته جالب توجه در این رابطه این است که Meet در یک کاخ تاریخی بنا شده است! ریشه های این کاخ، که در طول دهه های گذشته همواره به عنوان نمادی برای حیات فرهنگی شهر میلان شناخته می شده است، به اوایل قرن بیستم میلادی باز می گردد. هر چند که در سال 1990 میلادی نیز یک بار و توسط معمار معروف Gae Aulenti مورد بازسازی قرار گرفته است!

مرکز هنرهای دیجیتالی Meet

تیم معماری CRA دو سال کامل را وقف بازسازی کاخ و طراحی مرکز هنرهای دیجیتال Meet نمود. هدف اصلی آن ها این بود که بتوانند در جهانی که روز به روز بیشتر به سمت دیجیتالی شدن در حال حرکت است، به مفهوم فضاهای فیزیکی معنایی تازه ببخشند. گروه CRA باور دارند که معماری بایستی بتواند برخوردهایی غیرمنتظره را بین افراد مختلف یک جامعه ترتیب دهد؛ چرا که انسان ها هر روز بیش از روز پیش در جهان دیجیتال فرو می روند و نیاز دارند که گاهی، با تلنگری به جهان پیرامون خود بازگردند.

مرکز هنرهای دیجیتالی Meet

در کنار اتاق های مختلفی که برای نمایشگاه ها، سخنرانی ها و تئاترها تعبیه شده اند، در هسته اصلی فضای داخلی مرکز هنرهای دیجیتال Meet، یک محیط وسیع عمومی طراحی شده است که می تواند برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

مرکز هنرهای دیجیتالی Meet

در واقع، این فضا تجسم عینی چشم اندازی است که تیم طراحی به عنوان نقطه اوج کار خود در نظر گرفته بود. اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن آن را توصیف کنیم بایستی از شما بخواهیم میدانی وسیع را تصور کنید که راه پله ای با رنگ صورتی روشن در آن خودنمایی می کند. اگر کمی در اطراف و اکناف این راه پله چشم بچرخانید، محیط های فرود متفاوتی را خواهید دید که تمام آن ها به جدیدترین سیستم های چندرسانه ای مجهز هستند و برای برگزاری سخنرانی ها و نمایشگاه ‌های مختلف بسیار ایده آل می باشند!

به این ترتیب CRA توانست با یک تیر دو نشان بزند! هم مرکز هنرهای دیجیتال Meet را به عنوان مرکزی با توانایی برگزاری همزمان چند رویداد متفاوت به شهر میلان معرفی نماید و هم به هدف خود که بالا بردن شانس وقوع برخوردهای پیش بینی نشده بین شهروندان بود، دست یابد.

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.