پرش به محتوا
کافه 3li Community

کافه 3li Community ؛ پناهگاهی برای فرار از شلوغی های شهر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در شهرهای بزرگ، مردم همیشه در جستجوی مکانی هستند که هم خنک باشد و هم مفرح! جایی که بتوانند در آن دقایقی را با آرامش و شادی سپری کنند، با دوستانشان گپ بزنند و ذهن خود را از دغدغه های زندگی معاصر خالی نمایند. یکی از این جاها، کافه 3li Community است. این کافه، در پکن (Beijing)، پایتخت شلوغ و پر همهمه ی کشور چین (China) ساخته شد. کار طراحی و اجرای آن هم بر عهده ی معمارانی از استودیوی معماری FON بود. این کافه ی 110 متر مربعی، همین چند هفته ی پیش، در اوایل سال 2021 میلادی، افتتاح شد. در ادامه ی این مطلب، شما را با جزئیات پروژه ی طراحی و اجرای کافه 3li Community آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

کافه 3li Community

کافه 3li Community
کافه 3li Community

کافه 3li Community

تیم معماران کافه 3li Community امیدوارانه در پی طراحی فضایی بودند که مردم را به نوشیدن، گپ زدن و معاشرت با هم تشویق کند. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، در رسیدن به این هدف هم موفق بوده اند. البته، نباید تصور کنید که با ساختمانی مجلل، فریبنده و رویایی مواجه خواهید شد. تیم FON تلاش کردند که سازماندهی فضایی کافه و لحن طراحی داخلی آن، تا حد ممکن ساده و عاری از پیچیدگی های رایج باشد.

کافه 3li Community

کافه 3li Community
نمای 3li Community

کافه 3li Community

کافه 3li Community یک مکعب شفاف و خیره کننده است. در واقع، این مکعب حالا دیگر به بخش مهمی از چشم انداز سایت پروژه تبدیل شده است. هر آنچه که در فضاهای درونی ساختمان رخ می دهد، از بیرون قابل تماشاست. و این خود بزرگترین تبلیغ است! در هر لحظه از روز، عابرین پیاده برای ورود به مکانی عمومی که به آن ها راحتی و آسایش هدیه می دهد، ترغیب خواهند شد.

کافه 3li Community

کافه 3li Community
تصویری از 3li Community

کافه 3li Community

در طراحی نما و فضاهای خارجی کافه، شیشه حرف اول و آخر را می زند. اما در فضاهای داخلی، داستان دیگری در جریان است. طراحی فضاهای داخلی 3li Community با کمک متریال چوب صورت گرفت. چوب توس، با رنگ گرم و ساختار ساده ای که دارد، می تواند به فضاهای داخلی کافه گرما و صمیمیت منحصر به فردی ببخشد. از سوی دیگر، تیم معماران تصمیم گرفتند که پیچیدگی های بصری فضای داخلی را به حداقل برسانند. به همین منظور، از فرم مربع به صورت مکرر و منسجم استفاده کردند. از پارتیشن ها گرفته تا قفسه های روی دیوار و جعبه های متحرک کافه، همه و همه فرمی مربعی دارند.

کافه 3li Community

کافه 3li Community
فضاهای داخلی کافه

کافه 3li Community

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.