اقامتگاه مسکونی انور ؛ ستاره معماری معاصر در یک شهر نوظهور

اقامتگاه مسکونی انور
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 8 اسفند 1400تعداد بازدید : 406 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : اقامتگاه مسکونی انور (Anvar) در یکی از مناطق حومه ای شهر ارناکولام، واقع در کشور هند (India) قرار گرفته است. این ساختمان مسکونی 373 متر مربعی را تیمی از معماران کمپانی معماری Silpi طراحی کردند. آن ها توانستند که با موفقیت از یک قطعه زمین شیبدار یک ساختمان مسکونی کاملا ایده آل را به منصه ظهور برسانند. در ادامه این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی اقامتگاه مسکونی انور! با ما همراه باشید.

اقامتگاه مسکونی انور

اقامتگاه مسکونی انور
اقامتگاه مسکونی انور

 

نگاهی به ساختار فضایی اقامتگاه مسکونی انور

پیش از هر چیز لازم است اشاره کنیم که در این خانه یک ایوان و یک پارکینگ اختصاصی جانمایی شده اند. از سوی دیگر، یک محور شمال به جنوب هم در خانه طراحی شده است. این محور می تواند حیاط جلویی خانه را به حیاط عقبی آن متصل نماید.

مناطق خصوصی و عمومی ساختمان انور نیز به ترتیب در جبهه های غربی و شرقی سایت پروژه جانمایی شده اند. اما نباید ناگفته بماند که این دو جبهه توسط یک اتاق غذاخوری به همدیگر متصل می شوند. در گوشه و کنار فضاهای داخلی هم بافرهای سبز و پرطراوتی جانمایی شده اند.

اقامتگاه مسکونی انور

اقامتگاه مسکونی انور
فضاهای داخلی اقامتگاه مسکونی انور

مروری دقیق تر بر شیوه ی سازماندهی فضایی اقامتگاه مسکونی انور

یکی از جالب ترین مشخصه های فضاهای داخلی خانه انور، دیواره های کناری خانه است. این دیواره ها ساختاری منحنی شکل دارند و امکان ایجاد یک جریان فضایی کامل را فراهم می آورند. کمی آن سوتر از فضاهای عمومی خانه، یک انباری هم به چشم می خورد. این انباری درست همجوار با همسایه ی غربی سایت پروژه قرار گرفته است و یک وظیفه ی مهم را بر عهده دارد. این وظیفه چیزی نیست جز حفظ و حراست از حریم خصوصی ساکنین خانه.

اقامتگاه مسکونی انور

اقامتگاه مسکونی انور
طراحی داخلی اقامتگاه انور

 

ارناکولام کجاست؟

بگذارید این مطلب را با معرفی شهر ارناکولام به پایان ببریم. این منطقه ی وسیع مسکونی، برای مدت های مدیدی، یک گردشگاه ساحلی بوده است. مردم از سراسر هند (و حتی جهان) به آنجا سفر می کردند تا بتوانند با قایق در تالاب های آن گشت و خاطرات فراموش نشدنی ای را رقم بزنند. به علاوه، جالب است بدانید که یکی از شغل های رایج و بسیار محبوب در ارناکولام، عتیقه فروشی است. اما حالا دیگر در این شهر هم یک مرکز خرید مدرن قرار دارد و هم سینما و زمین های اسکیت روی یخ! اقامتگاه مسکونی انور هم یکی از پرچمداران معماری معاصر شهر به شمار می آید.

اقامتگاه مسکونی انور

اقامتگاه مسکونی انور
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260