پرش به محتوا
اقامتگاه مسکونی Beton Brut

اقامتگاه مسکونی Beton Brut ؛ قلبی طلایی در پشت نمایی از جنس بتن خام

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : اقامتگاه مسکونی Beton Brut را می توان به عنوان یک خانه ی ساده اما کاربردی به شما معرفی کرد. در این واحد مسکونی، یک خانواده ی کارآفرین سکونت می کنند. آن ها تجارتی پر رونق دارند و همزمان، شاعرانی مشتاق نیز هستند. از سوی دیگر، جالب است بدانید که پسر این خانواده، یکی از پرآوازه ترین عکاسان حیات وحش می باشد. خانه Beton Brut، در احمدآباد، یکی از شهرهای زیبا و تاریخی کشور هند (India) ساخته شده است و مساحتی در حدود 1073 متر مربع دارد. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های این پروژه مسکونی جذاب و منحصر به فرد. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

اقامتگاه مسکونی Beton Brut

اقامتگاه مسکونی Beton Brut
اقامتگاه مسکونی Beton Brut

اقامتگاه مسکونی Beton Brut

 

ساختار خانه Beton Brut چگونه طراحی شد؟

این خانه را تیمی از معماران کمپانی معماری The Grid طراحی کرده اند. اما اجازه بدهید که شما را با مهم ترین چالش پیش روی معماران این پروژه آشنا کنیم! این چالش، چیزی نبود جز سوی سایت پروژه! در حقیقت، خانه Beton Brut رو به سوی جنوب غرب دارد. پس تیم معماران می بایست فضاهای داخلی را از گزند تابش مستقیم نور خورشید و گرمای شدید کشور هند محافظت می نمودند. در کنار همه ی این ها، باید فضای کافی ای نیز به شکوفایی و رشد شخصیتی تمامی اعضای خانواده اختصاص می یافت. یعنی، باید مکان های اجتماعی و خلوتگاه های خصوصی این خانه، به تمامی از همدیگر تفکیک می شدند.

خوشبختانه، تمامی این نیازهای ریز و درشت دست به دست هم دادند و ساختار Beton Brut توانست به آشیانه ای برای تجربیات متنوع فیزیکی و معنوی تبدیل شود.

اقامتگاه مسکونی Beton Brut

اقامتگاه مسکونی Beton Brut
نمایی از خانه Beton Brut

 

ایده ی اصلی طراحی اقامتگاه مسکونی Beton Brut از کجا آمد؟

کانسپت اصلی طراحی این خانه از تصویر یک زن جذاب هندی الهام گرفته شده است. جالب است بدانید این زن در تلاش است تا صورت خود را از گزند تابش آزار دهنده ی نور خورشید محافظت کند. به این ترتیب، می توان ادعا کرد که مسیری بروتالیستی برای زبان معماری این خانه طراحی شده است.

پالت متریال اقامتگاه مسکونی Beton Brut با کمک بتن تدوین شد. البته، در کنار آن نیز عناصری از زبان سنتی معماری هندوستان قرار گرفتند. ممکن است تصور کنید که این خانه ظاهر قوی، قاطع و تا حدی خشن پیدا کرده است. اما باید به شما اطمینان دهیم که در پشت این ظاهر خشن، قلبی از طلا آرمیده است.

اقامتگاه مسکونی Beton Brut
پلان

 

اقامتگاه مسکونی Beton Brut
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.