خانه مرکزی ؛ ترکیب از مکعب های مسکونی و کاکتوس های بومی آمریکا

خانه مرکزی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 1 خرداد 1401تعداد بازدید : 349 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه مرکزی یا همان Centered Home در لس آنجلس، یکی از زیباترین شهرهای کشور آمریکا ساخته شده است. این خانه، همجوار با خیابانی مملو از کاکتوس های بومی است. به همین دلیل، فرم مستطیل شکل و مینیمالیستی آن می تواند به سادگی با محیط هماهنگ شود و نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. مسئولیت طراحی و اجرای این خانه بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری aanda بود. البته تیمی از معماران HYCArch آن ها را در این مسیر همراهی می کردند. به هر روی، خانه مرکزی را می توان به عنوان نمونه ای موفق برای نمایش تعادل در بین خلوت مراقبه و هیاهوی زندگی خانوادگی پر نشاط به شما معرفی کرد. در ادامه ی این مطلب، مروری کوتاه خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های زبان معماری این پروژه مسکونی جذاب و تماشایی!

خانه مرکزی

"خانه مرکزی

 

نگاهی به ریشه ها و ساختار خانه ی مرکزی

این خانه را می توان به عنوان مجموعه ای از مکعب های تو در تو به شما معرفی کرد. داخلی ترینِ این مکعب ها، فضای مناسبی را برای فعالیت های جمعی در اختیار ساکنین خانه قرار خواهد داد. ساده تر بگوییم. بیشتر فعالیت ها و برنامه های خصوصی اعضای این خانواده در هسته ی اصلی و مرکزی ساختمان برپا خواهند شد. این در حالی است که برنامه های عمومی تر، به لایه های بیرونی منتقل شده اند. بر همین اساس، می توان ادعا کرد که لایه های بیرونی خانه مرکزی ارتباطی فشرده و تنگاتنگ را با چشم اندازهای شهری برقرار می کنند.

خانه مرکزی

خانه مرکزی
نمایی از خانه

خانه مرکزی

 

نگاهی به سازماندهی فضایی خانه مرکزی

پیش تر اشاره کردیم که فعالیت های خصوصی این خانه در مکعب مرکزی آن به انجام خواهد رسید. اما اجازه بدهید که دقیق تر سخن بگوییم. در این مکعب مرکزی سرویس های بهداشتی، اتاق های خواب و اتاق های مدیتیشن جانمایی شده اند. در فضای میانی مکعب مرکزی و مکعب بیرونی نیز آشپزخانه، اتاق تلویزیون و اتاق نشیمن عمومی این ساختمان قرار دارند. البته، اتاق های انباری و خدمات نیز در همین بخش از خانه جای گرفته اند.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که با حرکت از مرکز به سمت فضاهای بیرونی خانه، همه چیز روشن تر و شفاف تر می شود. از سوی دیگر، هندسه ی مستطیلی یکی از نورگیرهای آشپزخانه ی این ساختمان را می توان به عنوان پاسخی فی البداهه برای شکل مکعب مرکزی خانه در نظر گرفت.

خانه مرکزی

خانه مرکزی
پلان خانه

 

خانه مرکزی
مقطع خانه
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260