پرش به محتوا
ساختمان Escenario Nakano

ساختمان Escenario Nakano ؛ تلاشی برای تغییر دیدگاه شهروندان توکیو

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه Escenario Nakano در سوی شمالی ایستگاه قطار ناکانو در شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن (Japan) ساخته شده است. البته در همسایگی این ساختمان، یک پارک هم به چشم می خورد! پارک هیوا – نو موری درست در پشت Escenario Nakano قرار گفته است. وظیفه ی طراحی و اجرای ساختمان مسکونی Escenario Nakano بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Sasaki بود. آن ها این پروژه مسکونی را در اواسط سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با تمامی زوایا و رازهای طراحی این ساختمان مسکونی آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

ساختمان Escenario Nakano

ساختمان Escenario Nakano
ساختمان Escenario Nakano

 

آشنایی با فرم و ساختار ساختمان مسکونی Escenario Nakano

بد نیست بدانید که مساحت کلی این مجتمع، چیزی در حدود 489 مترمربع است. از سوی دیگر، سایت پروژه ی ساختمان Escenario Nakano فرمی کشیده و باریک دارد. نکته ی مهم دیگر اینکه، دو جبهه از این سایت در همسایگی دو خیابان فرعی می باشند. به همین دلیل، بازشوهای این دو جبهه به شکل مربع و با کمک متریال فولاد ضد زنگ طراحی شده اند. تیم معماران sasaki استراتژی طراحی خود را با تکیه بر خرده فرهنگ های منحصر به فرد توکیو و ناکانو چیدند. آن ها می خواستند که این ساختمان را به فرصتی برای تفسیر مجدد فرهنگ های نهفته در قلب کشور ژاپن تبدیل کنند.

ساختمان Escenario Nakano

ساختمان Escenario Nakano
فضاهای داخلی ساختمان مسکونی Escenario Nakano

اما حدس می زنید که یکی از مهم ترین تمهیدات به کار رفته در جریان طراحی نمای ساختنان چه باشد؟ بله! بهره گیری از متریالی که خواص بازتابی دارند و با زاویه های تابش مختلف، تغییر رنگ می دهد! در حقیقت، قرار بود که این ساختمان به بهانه ای برای تغییر دیدگاه رهگذران و شهروندان توکیو نسبت به شهر و ساختمان های آن تبدیل شود.

ساختمان Escenario Nakano

ساختمان Escenario Nakano
طراحی داخلی ساختمان مسکونی Escenario Nakano

 

مروری بر پروژه دکوراسیون داخلی Escenario Nakano

یکی از مهم ترین و چشم نوازترین تصمیمات بخش طراحی داخلی و دکوراسیون ساختمان Escenario Nakano، به شیوه ی نورپردازی مربوط می شود. تیم معماران این پروژه، یک سیستم نورپردازی خطی را برای روشن کردن فضاهای داخلی برگزیدند. به این ترتیب، به هر کجا که بنگرید، فرم مربع، با استحکام ذاتی و زیبایی ظاهری اش در ذهن و ضمیرتان تداعی خواهد شد.

ساختمان Escenario Nakano

ساختمان Escenario Nakano
نورپردازی خاص ساختمان Escenario Nakano

بد نیست بدانید که این ساختمان چهار طبقه، هم واحدهای مسکونی را در خود جای داده است و هم یک واحد تجاری را! یادتان می آید که گفتیم دو جبهه از چهار جبهه ی این ساختمان با دو خیابان همجوار هستند؟ به لطف بازشوهای جانمایی شده در این دو جبهه، نور طبیعی راه خود را به گوشه و کنار فضاهای داخلی باز خواهد کرد. به علاوه، پلان های باز و آزاد هر واحد می توانند انعطاف پذیری آپارتمان ها را تضمین کنند. از این هم مهم تر، این نقشه های ساده و آزاد، کمترین میزان ضایعات را به بار آورده اند.

ساختمان Escenario Nakano

ساختمان Escenario Nakano
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *