پرش به محتوا
ساختمان مسکونی Essenza

ساختمان مسکونی Essenza ؛ ترکیبی از آسایش کلاسیک و امکانات لوکس

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ساختمان مسکونی Essenza در پورتو، یکی از مشهورترین شهرهای کشور پرتغال (Portugal) ساخته شده است. Essenza را تیمی از معماران کمپانی معماری Ventura + Partners طراحی کرده اند. مهم ترین ویژگی این طرح جذاب و منحصر به فرد، سه بعدی بودن نمای آن است. در حقیقت، احساس سه بعدی بودن، به کمک ایجاد شکاف های هندسی در بتن ایجاد شده است. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که از زوایای مختلفی به بررسی پروژه طراحی و اجرای ساختمان مسکونی Essenza بپردازیم. پس لطفا تا انتهای این سفر، با ما همراه باشید.

ساختمان مسکونی Essenza

ساختمان مسکونی Essenza
ساختمان Essenza

 

نگاهی به ساختار و موقعیت ساختمان مسکونی Essenza

ساختمان مسکونی Essenza چیزی در حدود 11740 متر مربع مساحت دارد و در اواسط سال 2020 میلادی به بهره برداری رسیده است. پیش تر در مورد نمای سه بعدی این ساختمان با شما سخن گفته بودیم! اما جالب است بدانید که جلوه ی هندسی ساختمان توهم موج و حرکت را به بیننده ی خود القا نماید. شاید بتوان این ویژگی را کاملا همراستا و همسو با پارکی که در همسایگی مجتمع Essenza قرار گرفته است، تعریف کرد. در حقیقت، معماران کمپانی معماری Ventura + Partners تلاش کردند که با حفظ ثبات ساختاری، از نماهای پارک برای شکل دادن به ساختمان بهره بگیرند.

ساختمان مسکونی Essenza

ساختمان مسکونی Essenza
فضاهای داخلی ساختمان Essenza

هیچ می دانید که دهانه های ساختمان مسکونی Essenza به کمک متریال آلومینیوم طراحی شده اند؟ اما نباید ناگفته بماند که درخشش طلایی آلومینیوم در ترکیب با رنگ سبز گیاهان و نمای سفید رنگ و بتنی ساختمان، تاثیری مینیمالیستی را بر بیننده ی خود خواهد گذاشت.

ساختمان مسکونی Essenza

ساختمان مسکونی Essenza
نمای ساختمان Essenza
ساختمان مسکونی Essenza
طراحی داخلی ساختمان Essenza

 

هدف و اولویت طراحی ساختمان مسکونی Essenza

اگر از ما بپرسید که اصلی ترین هدف و اولویت تیم معماران Ventura + Partners چه بود؟ خواهیم گفت: پایداری و بهره وری انرژی!  بخش بزرگی از انرژی مورد نیاز ساکنین Essenza با کمک پانل های خورشیدی جانمایی شده در پشت بام خانه تامین می شود. از سوی دیگر، باید اشاره کرد که آب گرم ساختمان نیز با کمک همین پانل ها تامین و در بین واحدهای مجتمع توزیع می شود. همچنین، لازم به ذکر است که سیستم های تهویه ی جانمایی شده در این پروژه، مصرف انرژی را به میزان دو سوم کاهش می دهند. به این ترتیب،  صنعت معماری پرتغال، گام بزرگ و مهمی در راستای کاهش انتشار co2 برخواهد داشت. در نهایت، می توان ادعا کرد که در ساختمان Essenza، آسایش کلاسیک با فناوری های روز و امکانات لوکس ترکیب شده است.

ساختمان مسکونی Essenza

ساختمان مسکونی Essenza
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.