پرش به محتوا

House of Grain ؛ طراحی یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی با هدف حفظ و اشاعه فرهنگ محلی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : منطقه ی Jutland و به خصوص شهر Hjorring با چشم اندازهای متنوع خود، سکونتگاه های ملی و تاریخ طولانی، از قاره ای ترین مناطق کشور دانمارک (Denmark) به شمار می آید. در سال جاری میلادی (2020 میلادی) و به همت معماران Reiulf Ramstad، یک مرکز جدید برای حفظ و انتشار فرهنگ غنی کشاورزی و غذایی این منطقه ایجاد شده است. بناست که در ادامه ی مطلب، شما را با این مرکز که بر آن نام The House of Grain یا مرکز تحقیقاتی و آموزشی خانه غلات نهاده اند، بیشتر آشنا کنیم؛ پس با ما همراه شوید!

طراحی مرکز تحقیقاتی و آموزشی خانه غلات

احتمالا سوالات زیادی پیرامون ماهیت و کاربری ساختمانی که در میانه ی یک مزرعه و همجوار با یک نانوایی احداث شده است، در سرتان می چرخد! بایستی به شما بگوییم که دلیل شکل گیری چنین بنایی بسیار ساده و همزمان، فوق العاده الهام بخش است. قرار است در پروژه ی House of Grain نکاتی پیرامون اهمیت نقش غلات در تاریخ تمدن بشر و Jutland به کارمندان، مردم محلی، بازدید کنندگان دانمارکی و حتی توریست های خارجی ارائه شود. و بر همین اساس، این ساختمان 680 متر مربعی حول یک طرح ساده اما انعطاف پذیر شکل گرفته است؛ به این ترتیب بازدیدکنندگان امکان انجام فعالیت های متنوعی را خواهند داشت!

طراحی مرکز تحقیقاتی و آموزشی خانه غلات

فرم معماری ساختمان خانه ی غلات یا House of Grain حاصل تحقیقی گسترده در باب چشم انداز، فرهنگ عامه و میراث کشاورزی منطقه می باشد! علاوه بر شکل منحصر به فرد، یکی دیگر از مهم ترین مشخصه های ظاهری این مرکز، آجرهای قرمز رنگ نمای خارجی آن است.

سایت پلان
پلان
مقطع
نما

یکی از تمهیدات خلاقانه و بسیار دلنشین تیم طراحان این بود که فضاهای عمومی پروژه ی House of Grain پیرامون یک اجاق بزرگ نان پزی متمرکز شدند! نکته ی جذاب دیگری که بایستی به آن اشاره کنیم این است که فضاهای آموزشی نمایشگاه با نور طبیعی تغذیه خواهند شد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که در فضاهای آموزشی خانه ی غلات، حجم نور طبیعی دریافتی را با کمک بالا بردن تعداد نورگیرها، تا چند برابر افزایش داده اند!

 

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.