پرش به محتوا
خانه Huolpoch

خانه Huolpoch ؛ جان تازه بخشیدن به ارزش های معماری مکزیک

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : Huolpoch یکی از قدیمی ترین خانه های شهر مریدا (Merida)، واقع در کشور مکزیک (Mexico) به شمار می آید. در واقع، این خانه در اواخر قرن گذشته ی میلادی ساخته شده است. و جالب است بدانید نام خود را از Huolpoch، گونه ی بومی ماری وام گرفته است که به طور مرتب به سایت پروژه سرکشی می کرد! خانه Huolpoch، مساحتی در حدود 315 متر مربع دارد و وظیفه ی نوسازی و باز طراحی آن نیز بر عهده ی شرکت ساخت و ساز Diseño بود. معماران خلاق و خوش فکر این کمپانی، خانه را در اواسط سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه ی نوسازی خانه Huolpoch آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای این سفر با ما همراه بمانید.

خانه Huolpoch

خانه Huolpoch
خانه Huolpoch

خانه Huolpoch

 

پالت متریال پروژه طراحی  داخلی خانه Huolpoch

تیم معماران این پروژه تلاش کردند که با کمک رنگ های پاستلی و مبلمان مدرن و غیررسمی، به خانه Huolpoch رنگ و بویی منحصر به فرد ببخشند. به عنوان نمونه، جالب است بدانید که مبلمان اتاق نشیمن خانه، از کلکسیون طراح و معمار هلندی، Gerrit Rietvelt انتخاب شده اند. از سوی دیگر، بسیاری از عناصر چوبی، نظیر نیمکت های اتاق نشیمن و صندلی های اتاق غذاخوری، حاصل دست هنرمندان و صنعتگران موزامبیکی هستند. اما حالا که صحبت از اتاق غذاخوری شد، بگذارید کمی هم از ویژگی های فضایی اش با شما سخن بگوییم. این اتاق از طریق یک پنجره ی دوست داشتنی، به تراس بیرونی خانه متصل می شود. حضور در این تراس می تواند احساس وسعت و وضوح بی مرزی را به ساکنین خانه القا نماید.

خانه Huolpoch

خانه Huolpoch
فضاهای خانه Huolpoch

طراحی فضاهای داخلی خانه Huolpoch، به خصوص فضاهای خصوصی آن، در نهایت سادگی انجام شده است. به عنوان نمونه، اتاق خواب اصلی این واحد مسکونی رو به باغ داخلی، استخر و باغ های گرمسیری آن سوی سایت پروژه دارد. در حقیقت، تیم معماران Diseño استراتژی طراحی خود را با هدف نجات ارزش های تاریخی معماری منطقه یوکاتان و تلفیق آن در اصول معماری معاصر چیدند.

خانه Huolpoch

خانه Huolpoch
نمای Huolpoch

 

فضاهای خارجی خانه Huolpoch

اگر از فضاهای داخلی Huolpoch بگذریم، قدم به حیاط مرکزی آن خواهیم گذاشت. در حیاط مرکزی این عمارت جذاب و تماشایی، یک استخر سنگی می درخشد. کمی آن سو تر از استخر نیز یک درخت صنوبر بزرگ، بازی نور و سایه را کارگردانی خواهد کرد. اگر به تصاویر منتشر شده از این پروژه با دقت نگاه کنید، درخواهید یافت که حیاط Huolpoch می تواند میزبان مناسبی برای برگزاری مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی باشد.

خانه Huolpoch
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه