روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

پروژه ای به نام این خانه است ؛ وقتی فقط مساحت زیاد، آرامش نمی آورد

این خانه است
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 14 بهمن 1400تعداد بازدید : 274 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : این خانه است در تایپه، پایتخت کشور تایوان (Taiwan) ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این واحد مسکونی فقط و فقط 36.5 متر مربع مساحت دارد، البته با سقفی به بلندی 3.9 متر! مسئولیت طراحی و اجرای این خانه ی کوچک اما بسیار کاربردی، بر عهده ی تیمی از معماران استودیوی طراحی 2BOOKS بود. آن ها این پروژه را در اواسط سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای مهم ترین جنبه های این پروژه مسکونی مهمان خواهیم کرد. تا شاید بتوانیم به شما نشان دهیم که راحتی فقط در مساحت های زیاد به دست نمی آید. پس لطفا تا انتهای این سفر مجازی و کوتاه، با ما همراه باشید.

این خانه است

این خانه است
این خانه است

 

نگاهی به ریشه های این خانه است

احتمالا به سادگی توانسته اید حدس بزنید که حتی پیش از ورود معماران 2BOOKS هم اینجا یک خانه بوده است. مالکین پیشین، از بلندی سقف ساختمان، نهایت استفاده را برده و یک نیم طبقه را به آپارتمان خود افزوده بودند. این کار گرچه مساحت کلی خانه را افزایش می داد، اما مشکلاتی را هم در پی داشت. می پرسید چه مشکلاتی؟ مثلا اینکه فضای خانه را تاریک و شلوغ تر از چیزی که بود، نشان می داد. به علاوه، به خاطر این نیم طبقه، احساس ناخوشایند بی نظمی در هر گوشه و کنار آپارتمان، خودنمایی می کرد!

این خانه است

این خانه است
فضاهای داخلی این خانه است

 

استراتژی طراحی این خانه است چطور شکل گرفت؟

تیم معماران 2Books تصمیم گرفتند که از نور طبیعی برای سازماندهی فضاهای داخلی خانه استفاده کنند. ماجرا ساده تر از چیزی است که فکر می کنید! تصورش را بکنید که یک محیط تنگ و کوچک با کمک نور طبیعی، چقدر بازتر و بزرگ تر به نظر می رسد؟ پس استراتژی طراحی این واحد مسکونی حول محور افزایش تعداد و اندازه ی پنجره ها و بازشوها خانه تدوین شد. از سوی دیگر، لازم بود که پالت متریال پروژه نیز در راستای همین هدف شکل بگیرد.

این خانه است

این خانه است
طراحی داخلی این خانه است

بیایید یک بار دیگر با دقت، به تصاویر منتشر شده از این خانه نگاه کنیم. متوجه شده اید که متریال به کار رفته در خانه، همگی ساده اما طبیعی هستند؟ طبیعی بودنشان می تواند حس خوبِ بودن در آغوش طبیعت مادر را در ذهن ساکنین تداعی کند. روشن بودنشان هم می تواند نور خورشید را بازتاب دهد و روشنایی فضاهای داخلی را صد چندان نماید.

این خانه است

این خانه است
بازی نور و سایه در این خانه است

 

نگاهی به سازماندهی فضایی پروژه این خانه است

اصلی ترین نمایی که در این خانه ایجاد شده است، نمای هسته ی خدماتی می باشد. جالب است بدانید که هسته ی خدماتی آپارتمان را با کمک پله های سیمانی و تخته های سه لا ساخته اند. از سوی دیگر، کمدها و کابینت های این واحد مسکونی می توانند به عنوان فضاهای ذخیره سازی مطمئن و جاداری ایفای نقش کنند. به این ترتیب، فضای 36 متری این خانه است، کاملا مینیمال، ظریف، آرامش آفرین و کاربردی به نظر می رسد.

فکر می کنید بتوانید در خانه ای با این ویژگی ها، زندگی کنید؟

این خانه است

این خانه است
پلان

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565