روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

فروشگاه Kez Bagel ؛ میدانی برای هنرنمایی عناصر قدیمی معماری

فروشگاه Kez Bagel
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 27 آبان 1400تعداد بازدید : 278 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه طراحی و اجرای فروشگاه Kez Bagel   یک هدف، یا بهتر بگوییم، یک اولویت اصلی داشت. تیم معماران این پروژه می خواستند که عناصر قدیمی معماری را دوباره به میدان رقابت بیاورند. فروشگاه Kez Bagel را تیمی از معماران خلاق و خوش فکر کمپانی معماری Marina Portolano طراحی کرده اند. این واحد تجاری در سائو پائولو، مشهورترین و شاید زیباترین شهر کشور برزیل (Brazil) واقع شده است. تقریبا 62 متر مربع مساحت دارد و تاریخ افتتاح آن به اواسط سال 2020 میلادی باز می گردد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که مروری داشته باشیم بر مهم ترین ویژگی های زبان معماری فروشگاه Kez Bagel! پس لطفا با ما همراه باشید.

فروشگاه Kez Bagel

فروشگاه Kez Bagel
فروشگاه Kez Bagel

 

استراتژی طراحی فروشگاه Kez Bagel

تیم معماران این پروژه، نخستین گام خود را محکم، مطمئن و حساب شده برداشتند. آن ها تصمیم گرفتند که پیش از چیدن هر گونه استراتژی طراحی، دست به کاوش در زبان معماری ساختمان های همسایه بزنند. به این ترتیب، دریافتند که طاق ها و سنگ های محلی از پرتکرارترین متریال و عناصر به کار رفته در این محله ی تاریخی هستند. پس تلاش کردند که این نتیجه را در زبان معماری مدنظرشان بگنجانند تا بتوانند ارتباطی منطقی را در بین فروشگاه Kez Bagel و همسایگانش برقرار نمایند.

فروشگاه Kez Bagel

فروشگاه Kez Bagel
فضاهای داخلی Kez Bagel

 

پالت رنگ و متریال فروشگاه Kez Bagel

پالت رنگی پروژه Kez Bagel ساده و در عین حال، منحصر به فرد و دوست داشتنی است. تیم معماران، از رنگ بژ به عنوان اصلی ترین رنگ این فروشگاه استفاده کردند. یعنی چه به بافت دیوارها نگاه کنید و چه به میزهای جانمایی شده در این فروشگاه، رنگ بژ نخستین رنگی خواهد بود که در نگاهتان نقش خواهد بست. اما احتمالا شما هم قبول دارید که هر رنگ اصلی ای، به یک رنگ مکمل نیز نیاز دارد. رنگ های مکمل بژ در این پروژه، طلایی و خاکی هستند. هر چند، می توان نشانه هایی از رنگ سبز را نیز در فضاهای داخلی این فروشگاه مشاهده کرد.

فروشگاه Kez Bagel

فروشگاه Kez Bagel
نمایی از Kez Bagel

 

مهم ترین چالش پیش روی معماران Marina Portolano

اما بگذارید به اصلی ترین چالش پیش روی تیم معماران پروژه طراحی و اجرای Kez Bagel هم اشاره کنیم. آن ها برای طراحی طاق ها و قوس های نمای فروشگاه به زحمت زیادی افتادند. در نهایت، تصمیم گرفتند که به هنر دست و توانایی کارگران محلی اعتماد کنند. چندین نمونه ساختند و در نهایت، از بین نمونه های ساخته شده، بهترین را برگزیدند. اگر به تصاویر منتشر شده از فروشگاه نگاه کنید، شاید شما هم این روند را مثبت ارزیابی نمایید.

فروشگاه Kez Bagel

فروشگاه Kez Bagel
طرح ایزومتریک

 

فروشگاه Kez Bagel
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دوازده =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565