روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

نوسازی خانه L’Escher ؛ تجدید حیات ستاره ای متعلق معماری دهه 1930 کانادا

نوسازی خانه L’Escher
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 30 دی 1400تعداد بازدید : 322 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه L’Escher در یکی از محلات مسکونی شهر مونترال، واقع در کشور کانادا (Canada) ساخته شده است. البته، نباید ناگفته بماند که این خانه همجوار با یکی از مشهورترین خیابان های شهر می باشد. به هر روی، ساختمان L’Escher، یک ساختمان دوبلکس و دو طبقه است که در اوایل دهه ی 1930 میلادی ساخته شد. اما در اواسط سال 2021 بود که مالکین فعلی آن، به تیمی از معماران کمپانی معماری NatureHumaine مراجعه کردند. چرا که می خواستند مسئولیت نوسازی و بازطراحی خانه را به آن ها بسپارند. از آنجایی که حالا دیگر در این خانه یک زوج میانسال و سه فرزندشان زندگی می کنند، قرار شد که یک نیم طبقه هم به مجموعه اضافه شود. از سوی دیگر، طراحی فضاهایی غیرمعمول اما کاربردی هم در دستور کار قرار گرفت. در ادامه ی مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های پروژه نوسازی خانه L’Escher!

  نوسازی خانه L’Escher

نوسازی خانه L’Escher
نوسازی خانه L’Escher

نوسازی خانه L’Escher

 

آشنایی با ساختار فضایی خانه L’Escher

این ساختمان مسکونی، چیزی در حدود 238 متر مربع مساحت دارد. در طبقه ی همکف آن، فضاهای خانوادگی و عمومی ای مثل اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق غذاخوری جای گرفته اند. البته، جز اینها یک عنصر دیگر هم در آن به چشم می خورد. آن عنصر، یک پلکان خوش تراش است که می تواند مسیر حرکت عمودی شما به سمت طبقات بالای خانه را هموار کند. در واقع، ادعای گزافی نیست اگر بگوییم که کل فضاهای داخلی جانمایی شده در طبقه همکف L’Escher در حاشیه ی این راه پله سازماندهی شده اند.

نوسازی خانه L’Escher

نوسازی خانه L’Escher
نمایی از خانه L’Escher

 

نگاهی به سازماندهی فضایی طبقه ی اول خانه L’Escher

در طبقه ی بالایی، اتاق های خواب والدین و کودکان خانواده قرار گرفته اند. اما نکته ی جالب، سازماندهی فضایی و شیوه ی خاص جانمایی این اتاق هاست. چون نیک بنگرید، در خواهید یافت که راه پله ی جذاب ساختمان، همچون یک خط گسل، طبقه ی نخست خانه را به دو نیم تقسیم کرده است. در یکی از این دو نیم، اتاق خواب والدین جای دارد و نیم مقابل، فضایی است تحت مالکیت سه فرزندشان.

نوسازی خانه L’Escher

 

مروری بر پالت متریال خانه L’Escher

شاید بد نباشد که در انتهای این مطلب، نگاهی بیندازیم به پالت متریال پروژه نوسازی خانه L’Escher! مثلاً بد نیست بدانید که نیم طبقه ی بالایی خانه با کمک صفحات فولادی سازماندهی شده است. مهم ترین مشخصه اش هم جانمایی تعداد مناسبی نورگیر بر گرداگرد آن است. این نورگیرها می توانند اشعه های طلایی نور خورشید را به سرتاسر فضاهای خانه هدایت کنند.

نوسازی خانه L’Escher
نمای خانه L’Escher

پالت متریال پروژه نوسازی خانه شاید بد نباشد که در انتهای این مطلب، نگاهی بیندازیم به پالت متریال پروژه نوسازی خانه L’Escher ساده، پایدار و در عین حال، صمیمی و دعوت کننده است. نمای پشتی ساختمان به کمک چوب، آن هم چوب های درخت کاج طراحی شده است. اما در کنار چوب، پانل های سیمانی هم نقش مهمی در شکل گیری فضاهای خارجی دارد.

نوسازی خانه L’Escher
پلان

 

نوسازی خانه L’Escher
مقطع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565