پرش به محتوا
خانه میکل

خانه میکل ؛ روایتی از یک بازسازی خلاقانه

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه میکل (Miquel House)، حاصل بازسازی یکی از خانه های تک خانواری شهر بارسلوناست. این خانه که متعلق به آقای میکل است، 231 مترمربع مساحت دارد و در بارسلونا (Barcelona)، یکی از شهرهای مشهور کشور اسپانیا (Spain) واقع شده است. کار بازطراحی و نوسازی خانه میکل برعهده ی تیمی از معماران استودیوی معماری Septiembre بود. آن ها حاصل هنر و خلاقیتشان را در سال 2019 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با جنبه های مختلف پروژه نوسازی خانه میکل آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

خانه میکل

خانه میکل
خانه میکل

خانه میکل

خانه میکل ارزشی بسیار بالاتر از آنچه که به نظر می رسد، دارد. طیف وسیعی از رنگ های قرمز و کاشی های سبز، مهم ترین مشخصه های ظاهری این خانه بودند. تیم معماران نیز از این مشخصه، به عنوان منبع الهام خود استفاده کردند. آن ها تصمیم گرفتند که به جای ایجاد تغییرات بنیادین، همین مشخصه ها را با نیازهای عصر حاضر ترکیب کنند. به این ترتیب، می توان ادعا کرد که از همان ابتدای امر، آن ها درصدد ایجاد نوآوری در زبان معماری خانه بوده اند. به زبان ساده تر، تیم معماران Septiembre می خواستند که روح خانه و جزئیات شگفت انگیز طراحی آن را حفظ و به زبان معماری معاصر ترجمه نمایند.

خانه میکل

خانه میکل
نمایی از عمارت میکل

خانه میکل

خانه میکل سه اتاق خواب، یک اتاق نشیمن، یک آشپزخانه، یک اتاق مطالعه و یک حیاط خلوت دنج دارد. البته، باید توضیح دهیم که تمامی این فضاها، در کنار سایر فضاهای معمول یک خانه، در دو طبقه جانمایی شدند. این دو طبقه، با کمک یک راه پله ی فلزی منحصر به فرد و سبک، به همدیگر متصل خواهند شد. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که در مقابل طبقه ی بالایی خانه یک بالکن جای گرفته است. این بالکن رو به حیاط خلوت عمارت دارد و می تواند نیاز فضاهای داخلی به نور و هوای تازه را برطرف کند.

خانه میکل

خانه میکل
فضاهای داخلی اقامتگاه مسکونی میکل

خانه میکل

در طبقه همکف خانه میکل، اتاق های نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه قرار دارند. تیم معماران می خواستند که این فضاها تا حد ممکن بزرگ و دلباز به نظر برسند. علاوه بر این، آن ها از خود علاقه ی زیادی برای تاکید بر ارتباط بین فضاهای داخلی و خارجی نشان دادند. به همین دلیل، می توان مشاهده کرد که رنگ سفید، بازیگر نقش اصلی طراحی فضاهای طبقه همکف خانه است. البته در کنار رنگ سفید، متریال چوب و تیرهای فلزی هم به چشم می خورند!

خانه میکل
پلان طبقات

 

خانه میکل
مدل

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *