پرش به محتوا
ساختمان Oharasando

ساختمان Oharasando ؛ یک فروشگاه پوشاک متفاوت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروساختمان Oharasando، یک واحد تجاری موفق و محبوب در اوئیتا (OITA) یکی از شهرهای کوچک اما زیبای کشور ژاپن (Japan) است. Oharasando، تعدادی از پرفروش ترین برندهای لباس ژاپنی را نمایندگی می کند. پس ناگفته پیداست که شفافیت، باید مهم ترین مشخصه ی فیزیکی آن باشد. بنای 289 متر مربعی این واحد تجاری را تیمی از معماران شرکت معماری TORU SHIMOKAWA طراحی کرده اند. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر تلاش های این تیم خلاق و خوش فکر در مسیر طراحی و اجرای ساختمان Oharasando! لطفا با ما همراه باشید.

ساختمان Oharasando

ساختمان Oharasando
ساختمان Oharasando

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، این ساختمان در شهر اوئیتای کشور ژاپن ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که اوئیتا مرکز استانی به نام اوکایاما می باشد. این استان در قلب جزیره ی هونشو جای گرفته است و مطابق با آخرین سرشماری ها، چیزی در حدود 467 هزار نفر جمعیت دارد.

ساختمان Oharasando

ساختمان Oharasando
فضاهای داخلی Oharasando

ساختمان Oharasando در سال 2020 میلادی به بهره برداری رسید. بد نیست بدانید که این واحد تجاری، از دو طبقه تشکیل شده است. اما به لطف خلاقیت تیم معماران، سازماندهی طبقات آن به شیوه ای مرسوم و رایج صورت نگرفت. دو سطح این فروشگاه در بین زیرزمین و طبقه ی همکف تقسیم شده اند. به زبان ساده تر، طبقه ی همکف این فروشگاه به نمایش و فروش لباس های زنانه اختصاص یافته است. ناگفته پیداست که در طبقه ی زیر زمین هم لباس های مردانه به فروش خواهند رسید.

ساختمان Oharasando

ساختمان Oharasando
نمایی از ساختمان Oharasando

پالت متریال ساختمان Oharasando چندان متنوع نیست. در حقیقت، جز بتن و چوب متریال دندان گیر دیگری در این پروژه مورد استفاده قرار نگرفته است. حتی نمای فروشگاه نیز با کمک متریال بتن سازماندهی شده است. اگر به تصاویر منتشر شده از این واحد تجاری با دقت نگاه کنید، متوجه نمای مشبک بتنی ساختمان خواهید شد. این نما، می تواند به خوبی با شهروندان و عابرین پیاده رابطه برقرار کند و آن ها را به بازدید از فضاهای داخلی دعوت نماید.

ساختمان Oharasando

ساختمان Oharasando
نمای ساختمان Oharasando

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.