روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

کافه Ohvenu ؛ ستاره ی نوظهور شهری در حال رشد

کافه Ohvenu
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 19 بهمن 1400تعداد بازدید : 375 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کافه Ohvenu  با کمک دو نوع فضا تعریف شده است. یکی از این دو، داخلی است و آن دیگری، خارجی! منظورمان از فضای خارجی، یک تراس بیرونی است. هر دوی این فضاها، روی هم رفته، 297 متر مربع مساحت دارند. از سوی دیگر، ساختمان Ohvenu  توسط همسایگانی بلندمرتبه محاصره شده است. اما هنوز هم می تواند غروب زیبای گویانگ، یکی از شهرهای کشور کره جنوبی (South Korea) را بر قاب پنجره های خود جاودانه سازد. در اواسط سال 2021 میلادی، مدیر این کافه تصمیم گرفت که با کمک معمارانی از استودیوی معماری YOLLLLEY دستی به سر و روی مغازه ی خود بکشد. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های پروژه نوسازی و بازطراحی Ohvenu ! پس لطفا تا انتهای این سفر مجازی، با ما همراه باشید.

کافه Ohvenu

کافه Ohvenu
کافه Ohvenu

 

مهم ترین عناصر به کار رفته در پروژه نوسازی کافه Ohvenu چه بودند؟

آیا شما هم قبول دارید که برجسته ترین عناصر یک کافه، صندلی های آن هستند؟ بگذارید ما هم کارمان را با بررسی صندلی های Ohvenu آغاز کنیم. صندلی های طراحی شده برای این کافه، فرمی خاص دارند. همگی آن ها از دسته هایی ساده اما یکپارچه برخوردارند. از سوی دیگر، در قابشان منافذی خاص تعبیه شده است. شاید این منافذ نمادین، راه عبور نور باشند. چرا که با نگاهی به اطراف و اکناف این کافه، می توان دریافت که بازی نور و سایه، یکی از پرقدرت ترین نمایش های این صحنه می باشد. اما اگر از ما در مورد نورپردازی کافه بپرسید، خواهیم گفت که همه چیز در خدمت استفاده از نور طبیعی است. اما نورهای مصنوعی هم در ارتفاعات پایین تر و برای روشن تر کردن میزها به کار گرفته می شوند.

کافه Ohvenu

کافه Ohvenu
فضاهای داخلی کافه Ohvenu

کافه Ohvenu

 

اصول نوسازی کافه Ohvenu چطور تدوین شدند؟

تیم معماران YOLLLLEY کار خود را با شناخت دقیق نقاط ضعف و قوت این واحد تجاری آغاز کردند. حتی کار تقسیم بندی فضاهای داخلی هم براساس نتایج مرحله ی شناخت پیش رفت. بر همین اساس، می توان ادعا کرد که یکی از اصلی ترین عناصر جانمایی شده در فضاهای داخلی این کافه، پیشخوان آن می باشد. جالب است بدانید که پیشخوان طویل کافه، حول یک ستون قطور و مربعی جانمایی شده است. چنین طرحی به شکل گیری یک توالی فضایی جذاب و بسیار کارکردی نیز کمک شایانی کرد. به علاوه، این توالی فضایی، به مشخص شدن مرز بین فضاهای داخلی و تراس کافه Ohvenu منجر شد.

کافه Ohvenu

کافه Ohvenu
نورپردازی کافه Ohvenu

 

آشنایی با بخش نشیمن کافه Ohvenu

اما بیایید از پیشخوان بگذریم و سری در اطراف مغازه بگردانیم. قسمت نشیمن Ohvenu طرحی متضاد با پیشخوان دارد. این جا، فضایی دنج و صمیمانه است. می تواند در ساعات زیادی از روز، نور طبیعی را به خود جذب کند. از سوی دیگر، نور مصنوعی آن هم بسیار دلفریب به نظر می رسد. در کنار همه ی این ها، نمی توان از تاثیر پنجره های بخش نشیمن و تصویر گیاهان نی بیرون مغازه در قاب آن پنجره ها نیز به سادگی گذشت.

کافه Ohvenu

کافه Ohvenu
پلان

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565