پرش به محتوا

کابین کانتینر OOST Kampville ؛ خانه ای برای یک تعطیلات تمام عیار

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کابین کانتینر OOST Kampville در شهری به نام ناخون نایوک، واقع در کشور تایلند (Thailand) واقع شده است. جالب است بدانید که این شهر کوچک، حدوداً 2 ساعت تا بانکوک، پایتخت کشور فاصله دارد. به علاوه، به خاطر بهره مندی از باغ های سرسبز و آب و هوای دلنشین، به عنوان مقصدی ایده آل برای گذراندن آخر هفته ها و تعطیلات شناخته می شود. به هر روی، کابین کانتینر OOST Kampville با مساحت 195 مترمربع، در اوایل سال 2022 میلادی به بهره برداری رسید. این ساختمان مسکونی را تیمی از معماران کمپانی معماری Tung Jai Ork (مستقر در بانکوک) طراحی و اجرا نمودند. ما نیز در ادامه، مروری خواهیم داشت بر زبان معماری پروژه!

کابین کانتینر OOST Kampville کابین کانتینر OOST Kampville کابین کانتینر OOST Kampville

 

ساختار کابین کانتینر OOST Kampville چطور شکل گرفت؟

کارفرمای پروژه، به دنبال زندگی در یک فضای کاملاً انعطاف پذیر و منطبق بر نیازهای یک زندگی روزانه بود. از سوی دیگر، همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، خانه های این شهر حوکه ای، در طول تعطیلات و آخر هفته ها به پویایی بالایی می رسند. پس، قرار شد که برای ساخت و اجرای طراح های اولیه، تیمی از صنعتکاران محلی دست به کار شوند. از سوی دیگر، مهم ترین هدف و اولویت تیم معماران، ماندن در مرزهای جدول بودجه بندی متناسب با بودجه ی کارفرما بود.

کابین کانتینر OOST Kampville

کابین کانتینر OOST Kampville
نمایی از کابین کانتینر OOST Kampville

ایده ی اصلی ساخت این کابین کانتینر نیز چندان پیچیده به نظر نمی رسید. قرار بود که ساختمان، اتصالی هوشمندانه و قوی را در بین فضاهای باز و بسته، فضاهای داخلی و خارجی و فضاهای عمومی و خصوصی برقرار نماید. از سوی دیگر، همچون هر خانه دیگری، اینجا نیز از یک اتاق نشیمن، یک اتاق غذاخوری + آشپزخانه و یک انباری برخوردار است. اما لازم است اشاره کنیم که چیدمان و سازماندهی فضایی این عناصر، بیشتر از اینکه با اصول معماری معاصر همخوان باشند، بازتابی از معماری روستایی تایلند هستند.

کابین کانتینر OOST Kampville

کابین کانتینر OOST Kampville
موقعیت کابین OOST Kampville

 

مروری بر سازماندهی فضایی کابین کانتینر OOST Kampville

این خانه ی منحصر به فرد از دو طبقه تشکیل شده است. طبقه ی دوم خانه، فضاهای خصوصی و اتاق های خواب را در خود جای می دهد. طبقه ی اول هم فضاهای عمومی و خانوادگی را در بر می گیرد. جالب است بدانید که ساختار نیمه شفاف ساختمان، خانه را به جولانگاه نور خورشید و هوای تازه تبدیل کرده است. از سوی دیگر، سیستم عایق بندی ساختمان می تواند پرچمداری قدرتمند در حوزه صرفه جویی در مصرف انرژی باشد!

کابین کانتینر OOST Kampville
پلان

 

کابین کانتینر OOST Kampville
مقطع

 

کابین کانتینر OOST Kampville
سایت پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.