پرش به محتوا
پاویون پارک

پروژه طراحی و اجرای پاویون پارک در پارک ملی Hoge Veluwe

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پاویون پارک، یک رستوران، چند واحد تجاری کوچک و چند فضای چندمنظوره را در خود جای داده است.  بر همین اساس می توان ادعا کرد که بهترین گزینه برای برگزاری رویدادهای فرهنگی، آموزشی و اجتماعی است. این فضای 3360 مترمربعی در میانه ی پارک ملی Hoge Veluwe در کشور هلند (The Netherlands) جانمایی شده است! کار طراحی و اجرایش هم برعهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری De Zwarte Hond + MONADNOCK بود. در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با جنبه های مختلف پروژه طراحی پاویون پارک آشنا کنیم. پس لطفاً با ما همراه باشید.

پاویون پارک

پاویون پارک
پاویون پارک

ساختمان پاویون پارک به نقطه ی عطفی جدید در پارک ملی Hoge Veluwe تبدیل شده است. حالا دیگر بازدیدکنندگان می توانند چشم اندازی جدید را مشاهده کنند و پاتوقی تازه را برای استراحت در میانه ی یک روز پرهیجان داشته باشند. تیم معماران این پروژه یک هدف محوری و یک اولویت اصلی داشتند. و آن این بود که ساختمان به بخشی جدایی ناپذیر از پیکره ی طبیعت مجاورش تبدیل شود. تبلور این ایده را می توانید در طراحی داخلی و شیوه های خاص نورپردازی مجموعه نیز مشاهده کنید.

پاویون پارک

پاویون پارک
نمای پاویون پارک

پارک ملی Hoge Veluwe، یک منطقه ی حفاظت شده ی 5400 هکتاری و یکی از محبوب ترین شکارگاه های اروپاست. حالا دیگر علاقمندان به طبیعت، می توانند از خلاقانه ترین دستاوردهای هنر و معماری نیز بهره مند شوند. پاویون پارک، در نگاه اول، تصویر یک خانه ی ساده ی روستایی را در ذهن شما تداعی خواهد کرد. سقف دوگانه ی ساختمان فاصله ی زیادی با تاج درختان مجاورش دارد. اما همین ساختار ساده، می تواند به شکلی غیرمعمول با طبیعت سبز اطرافش یکی شود.

پاویون پارک

پاویون پارک
موقعیت پاویون پارک

بخش اعظمی از نمای پاویون پارک با کمک متریال شیشه طراحی شده است. این نماسازی به همان اندازه که باشکوه است، فروتنانه نیز به نظر می رسد. فضای مرکزی، در امتداد دیوار شیشه ای گسترش می یابد. در آن یک سالن بزرگ و یک راه پله ی شیک جانمایی شده است. این سالن بزرگ، همان راهنمایی است که می تواند علاقمندان را برای پیدا کردن سرگرمی موردنظرشان هدایت کند. ساختار پاویون کاملا انعطاف پذیر و چندمنظوره است. بر سقف آن، پنل های خورشیدی جانمایی شده اند. علاوه بر این، سایر متریال نیز به گونه ای انتخاب شده اند که نتیجه ی نهایی کاملا پایدار و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری ممتد باشد. علاوه بر این، بسیاری از مسیرهای دوچرخه سواری، پیاده روی و حتی پارکینگ خودرو نیز از کنار این پاویون می گذرند.

پاویون پارک
پلان طبقه اول

 

پاویون پارک
پلان طبقه همکف

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *