روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه مروارید ؛ نوسازی با محوریت یک درخت افرای کهنسال

خانه مروارید
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 1 دی 1400تعداد بازدید : 313 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه مروارید یا همان Pearl در مونترآل ساخته شده است. اینجا، بزرگترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ کشور کانادا (Canada) به شمار می آید! البته، نباید ناگفته بماند که مونترآل دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان نیز هست! خانه مرواید چیزی در حدود 198 متر مربع مساحت دارد و توسط کمپانی معماری MXMA طراحی و اجرا شده است. استراتژی طراحی خانه مروارید براساس یک مفهوم ساده اما قوی چیده شد. شما هم اعتقاد دارید که خانه یک مکان مقدس است؟ همین جمله ی ساده، به جوهره ی طراحی این واحد مسکونی گشت! در ادامه ی این مطلب، شما را با خصوصیات بارز خانه مروارید آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً تا انتهای این سفر، با ما همراه باشید.

خانه مروارید

خانه مروارید
طراحی داخلی خانه مروارید

 

مهم ترین ویژگی های فضایی خانه مروارید

جالب است بدانید که خانه مروارید، حاصل نوسازی یک واحد مسکونی قدیمی می باشد. اما حدس می زنید اصلی ترین تغییری که معماران MXMA در جریان نوسازی، اعمال کردند، چه بود؟ بگذارید ما به شما بگوییم! ستاره  درخشان این پروژه، یک حیاط مرکزی است. در مرکز این حیاط نیز یک درخت بزرگ و کهنسال افرا به چشم می خورد! در حقیقت، این درخت تبدیل به یک نقطه ی کانونی برای اقامتگاه مسکونی مروارید شده است. اما علاوه بر حیاط مرکزی، یک فضای باز دیگر هم در خانه تعبیه شده است؛ حیاط پشتی! مکانی باز اما آرام تر و خصوصی تر. اعضای خانواده می توانند برای صرف غذا و یا حتی مدیتیشن به این مکان دنج و خلوت رجوع نمایند.

خانه مروارید

خانه مروارید
نمای خانه مروارید

 

سازماندهی فضایی خانه مروارید

اقامتگاه مسکونی مروارید فرمی L مانند دارد. دقیق تر بگوییم، ساختار این خانه به چهار منطقه تقسیم شده است! اولین منطقه، حوزه ی شمالی خانه به شمار می آید. در اینجا فضاهای صمیمی و خانوادگی تر جای گرفته اند. به عنوان مثال، اتاق های خواب کودکان در این ناحیه قرار دارند. اما یکی از جذاب ترین تمهیدات تیم معماران MXMA در اتاق خواب اصلی خانه اتخاذ شده است. در این اتاق، دری به عرض 1.85 سانت جانمایی شده است. به این ترتیب، زوج جوان این خانواده، راهی  شخصی از اتاق خواب به باغ اصلی خانه را در اختیار خواهند داشت.

خانه مروارید

خانه مروارید
نمایی از اقامتگاه مروارید

خانه مروارید

اتاق های نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه ی این اقامتگاه در کنار هم و در یک گروه جای گرفته اند. پنجره های عریض و طویل این بخش از خانه، امکان لذت بردن از محیط طبیعی را در اختیار ساکنین قرار می دهد. علاوه بر این، برخورداری از نور طبیعی در تمامی ساعات روز، از دیگر ویژگی های این منطقه می باشد.

خانه مروارید
فضاهای داخلی اقامتگاه مروارید

 

خانه مروارید
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565