روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

کتابخانه Qixian XiafangQiao ؛ جذاب ترین مقصد شهروندان یک شهر تاریخی

کتابخانه Qixian XiafangQiao
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 28 آذر 1400تعداد بازدید : 279 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کتابخانه Qixian XiafangQiao در نزدیکی یکی از پل های قدیمی کشور چین (China) قرار دارد. این پل هشتصد متری، برای شهروندان چینی سرشار از خاطرات تاریخی است! در سال های گذشته، یعنی در دورانی که هنوز سیستم های حمل و نقل توسعه یافته نبودند، این پل نقشی اساسی را در زندگی شهروندان چین بازی می کرد! آنجا هم مکانی بود برای برگزاری اجتماعات شهری و هم پایگاهی بود برای تجارت! به هر روی، حالا دیگر این پل تاریخی، یک کتابخانه ی شهری را نیز در آغوش می کشد! کار طراحی و اجرای کتابخانه Qixian XiafangQiao بر عهده ی تیمی از معماران استودیو معماری Leeko بود. آن ها این فضای 521 متر مربعی را در اواسط سال 2019 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین جزئیات طراحی کتابخانه آشنا خواهیم کرد. لطفا تا انتهای مسیر با ما همراه باشید.

کتابخانه Qixian XiafangQiao

کتابخانه Qixian XiafangQiao
کتابخانه Qixian XiafangQiao

 

مهم ترین ویژگی های کتابخانه Qixian XiafangQiao

جالب است بدانید که کتابخانه Qixian XiafangQiao با بازسازی یکی از ساختمان های فرسوده ی دولتی متولد شد. البته، نباید ناگفته بماند که تیم معماران این پروژه، توجه زیادی به حفظ بافت تاریخی و میراث معماری چین داشتند. به همین دلیل، تلاش کردند که نتیجه ی کارشان در هماهنگی کامل با ساختمان های همجوار باشد. با این حال، نمی توان انکار کرد که فرم منحصر به فرد این کتابخانه، رنگ و بوی تازه ای را به این محله ی تاریخی بخشیده است.

کتابخانه Qixian XiafangQiao

کتابخانه Qixian XiafangQiao
فضاهای داخلی کتابخانه Qixian XiafangQiao

 

سازماندهی فضایی Qixian XiafangQiao

این کتابخانه سه عملکرد مختلف را پوشش می دهد! نخستین و اصلی ترین عملکرد آن، کتابخانه ی شهر بودنش است. اما بر این صحنه، دو مکمل پر قدرت نیز حضور دارند. یکی از این دو، کافه ای است که جوانان را به معاشرت و گفتگو دعوت می کند. دیگری، فضای باز طراحی شده ای است که هم نشینی شهروندان را تسهیل می نماید. جالب است بدانید که تیم معماران Leeko کار خود را با طراحی کافه و فضاهای باز آغاز کردند. یعنی، طراحی کتابخانه ی شهر را به گام و یا بهتر بگوییم، به فاز نهایی پروژه منتقل نمودند.

کتابخانه Qixian XiafangQiao

کتابخانه Qixian XiafangQiao
نمایی از ساختمان Qixian XiafangQiao

 

مهم ترین عناصر فضایی کتابخانه

پیش تر هم اشاره کردیم که یکی از جذاب ترین عناصر کتابخانه Qixian XiafangQiao یک میدان عمومی کوچک است. این میدان عمومی، از اهمیت فضایی بالایی برخوردار است. از سوی دیگر، می توان آن را جز جدایی ناپذیر ساختمان کتابخانه به شمار آورد. احتمالا زیر لب خواهید پرسید که: چطور ممکن است؟ به راه پله ی عظیمی که میدان و سالن اصلی کتابخانه را به هم متصل می نماید، نگاه کرده اید؟ این مسیر ارتباطی مسقف، مرز بین فضاهای داخلی و خارجی را به طرز چشمگیری کمرنگ نموده است.

کتابخانه Qixian XiafangQiao

کتابخانه Qixian XiafangQiao
فضاهای خارجی ساختمان Qixian XiafangQiao
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 6 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565