پرش به محتوا
کافی شاپ RU

کافی شاپ RU ؛ هنر معماری معاصر در بازتعریف فضاهای تجاری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کافی شاپ RU در شانگهای (Shanghai)، یکی از پرترددترین بندرهای کشور چین (China) ساخته شده است. کار طراحی و اجرای این پروژه ی تجاری جذاب و منحصر به فرد برعهده ی استودیوی طراحی BE بود. آن ها این واحد تجاری 85 متر مربعی را در سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. اصلی ترین هدف و اولویت تیم معماران این پروژه، رسیدن به یک ساختار فضایی روشن و قوی بود. آن ها تصمیم داشتند که عملکرد تجاری ساختمان را در فرمول های زیبایی شناسی خاص خود ادغام کنند. به این ترتیب، می توان ادعا کرد که آن ها در این طرح به دنبال دست یافتن به مفهوم خانه بودند. در ادامه ای این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی کافی شاپ RU آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

کافی شاپ RU

کافی شاپ RU
کافی شاپ RU

کافی شاپ RU

کافی شاپ RU

فضای اصلی این کافی شاپ از چندین بخش مختلف تشکیل شده است. البته، نباید تصور کنید که این بخش ها کاملا از هم مستقل هستند و هیچ پیوندی در میانشان برقرار نیست. هم پوشانی بین فضاهای گوناگون این واحد تجاری به شما حسی شبیه در خانه بودن را القا خواهد کرد. از سوی دیگر، باید گفت که حس در خانه بودن، مانع تحقق مهم ترین ویژگی های یک واحد تجاری نشده است. این کافی شاپ، هم می تواند حریم خصوصی مشتریان خود را حفظ کند و هم حس حضور در مرکز جامعه را به آن ها القا خواهد نمود.

کافی شاپ RU
فضاهای داخلی کافی شاپ RU

کافی شاپ RU

کافی شاپ RU

کافی شاپ RU

متریال اصلی ساخت کافی شاپ RU، آجر است. شما می توانید آجرهای قرمز را در گوشه و کنار فضای داخلی این واحد تجاری شیک و تماشایی مشاهده کنید. در حقیقت، تیم معماران از آجر برای هدایت بصری مشتریان کافی شاپ استفاده کرده اند. یکی از جالب ترین تصمیم های تیم معماران این پروژه، جانمایی چندین بازشو و دهانه بر روی دیوارهای داخلی است. این تمهید خلاقانه می تواند به نفوذ دینامیکی و برقراری ارتباط بین فضاهای همجوار داخلی کمک شایانی نماید.

کافی شاپ RU

کافی شاپ RU

کافی شاپ RU
طراحی داخلی کافی شاپ RU

کافی شاپ RU

اما هیجان انگیز ترین بخش این کافی شاپ، فضای میانی آن است. تیم معماران بر این فضا نام اتاق میانی را نهاده اند. مشتریان کافی شاپ RU می توانند در اتاق میانی بنشینند و با آرامش و در سکوت قهوه بنوشند. از سوی دیگر، می توان از این فضای دنج و صمیمیانه به عنوان اتاق برگزاری جلسات نیز استفاده کرد.

کافی شاپ RU

کافی شاپ RU

 

کافی شاپ RU
ارتفاع

 

کافی شاپ RU
طرح اگزونومتریک

 

کافی شاپ RU
پلان

 

کافی شاپ RU
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.