پرش به محتوا
فروشگاه Shanghai W0311

فروشگاه Shanghai W0311 ؛ گل سر سبد واحدهای تجاری شانگهای

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : فروشگاه Shanghai W0311 در بند شانگهای قرار گرفته است؛ یعنی در یکی از مهم ترین مراکز اقتصادی کشور چین (China) و حتی تمام دنیا! مساحت تقریبی این واحد تجاری، چیزی در حدود 140 متر مربع است. مسئولیت طراحی و اجرای آن هم بر عهده ی تیمی از معماران استودیوی طراحی داخلی Mountain Soil بود. زبان معماری این فروشگاه، در هماهنگی کامل با ساختمان های همجوارش است، اما هنوز هم لهجه ی منحصر به فرد خود را دارد. البته، نباید ناگفته بماند که به خاطر ارتفاع بلند ساختمان های همسایه، فضاهای داخلی Shanghai W0311 بهره ی چندانی از نور طبیعی نبرده اند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی فروشگاه Shanghai W0311 آشنا خواهیم کرد. پس در این سفر کوتاه، با ما همراه باشید.

فروشگاه Shanghai W0311

فروشگاه Shanghai W0311
فروشگاه Shanghai W0311

 

آشنایی با زبان معماری فروشگاه Shanghai W0311

تیم معماران استودیوی Mountain Soil تصمیم گرفته بودند که این ساختمان تجاری را در محیط اطرافش ادغام نمایند. برای رسیدن به این هدف نیز از عناصر و المان های منحصر به فردی استفاده کردند. یکی از پرتکرارترین و حتی می توان گفت، مهم ترین فرم های این فروشگاه، قوس یا همان کمان است. شما می توانید این فرم جذاب را در ورودی های نیمه باز مناطق مختلف فروشگاه مشاهده کنید. به کمک این کمان ها، تعاملی مثبت در بین فضاهای داخلی و خارجی فروشگاه ایجاد شده است. و این تعامل، همان چیزی است که تیم معماران به دنبال دستیابی به آن بودند.

فروشگاه Shanghai W0311

فروشگاه Shanghai W0311
فضاهای داخلی Shanghai W0311

فروشگاه Shanghai W0311

 

شرحی بر مهم ترین عناصر به کار رفته در فروشگاه Shanghai W0311

مهم ترین عنصری که در فضاهای داخلی این واحد تجاری به چشم می آید، پنجره است! با قدم گذاشتن به درون Shanghai W0311، با تعداد زیادی بازشو و پنجره مواجه خواهید شد. البته، این عناصر، الگوهای متنوعی دارند. در واقع، تیم معماران از منحنی هایی انعطاف پذیر برای شکل دادن به بازشوها و پنجره های W0311 استفاده کردند. با نگاهی به آن ها، می توانید هم گذشته را ببینید و هم آینده را! چرا که در پیچ و خمشان، هم پترن های معاصر نهفته شده اند و هم اشکال برآمده از قلب معماری سنتی چین!

فروشگاه Shanghai W0311

فروشگاه Shanghai W0311
نمایی از Shanghai W0311

اما یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی فروشگاه Shanghai W0311، استفاده از رنگ سفید است. با کمک خاصیت جادویی این رنگ، فضاهای داخلی بزرگتر و جادارتر از چیزی که هستند، به نظر خواهند رسید. علاوه بر این، رنگ سفید، مساله ی کمبود نور طبیعی در فضا را نیز به مسالمت آمیز ترین شیوه ی ممکن حل کرده است.

فروشگاه Shanghai W0311

فروشگاه Shanghai W0311
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.