روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

مدرسه سیمون دوبوار ؛ طراحی براساس نیازهای حرکتی کودکان

مدرسه سیمون دوبوار
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 16 آذر 1400تعداد بازدید : 299 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرومدرسه سیمون دوبوار در درانسی (Drancy)، یکی از شهرهای زیبای کشور فرانسه (France) ساخته شده است. مسئولیت طراحی و اجرای این فضای آموزشی 2100 متر مربعی بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Bond Society بود. آن ها توانستند که مدرسه سیمون دوبوار را پس از چند هفته کار مداوم، در اوایل سال 2020 میلادی به بهره برداری برسانند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی و اجرای این فضای آموزشی منحصر به فرد آشنا کنیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر با ما همراه باشید.

مدرسه سیمون دوبوار

 

استراتژی طراحی مدرسه سیمون دوبوار

معماران Bond Society استراتژی طراحی مدرسه سیمون دوبوار را براساس سه اصل حیاتی چیدند. برای آن ها کیفیت فضایی، خوانایی عملکردی و پایدار بودن مجموعه، از هر چیزی مهم تر بود. در ساختمان مدرسه، 10 کلاس درس گنجانده شده است. در کنار این کلاس ها، یک مرکز برای برنامه ریزی اوقات فراغت و یک رستوران هم تعبیه شده اند. مهم ترین ویژگی چنین ساختاری، شفافیت داخلی می باشد. در حقیقت، در هیچ کدام از فضاهای داخلی این مدرسه، با حس آزار دهنده ی محصوریت مواجه نخواهید شد.

مدرسه سیمون دوبوار

 

مروری بر ساختار ساختمان سیمون دوبوار

از میان مهم ترین عناصر ساختاری مدرسه سیمون دوبوار می توان به دو پاسیو با ارتفاع های مختلف اشاره کرد. این پاسیو ها نور طبیعی را به گوشه و کنار فضاهای داخلی خواهند کشاند. از سوی دیگر، وظیفه ی سازماندهی جریان های حرکتی را نیز بر عهده دارند. اگر به تصاویر منتشر شده از پروژه خوب نگاه کنید، متوجه خواهید شد که انعطاف پذیری، رنگ بندی و مقیاس ساختمان، همه و همه، منطبق با نیازهای کودکان هستند. به علاوه، یکی از جذاب ترین ویژگی های ساختاری مدرسه، نمایان بودن تیرها و ستون های چوبی است.

مدرسه سیمون دوبوار

 

موقعیت مدرسه سیمون دوبوار

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که مدرسه دولتی سیمون دوبوار، در قلب یک منطقه مسکونی واقع شده است. البته، این منطقه ی مسکونی، چشم اندازی به روی مناطق جنگلی اطراف درانسی دارد. از سوی دیگر، در همسایگی ساختمان سیمون دوبوار، دو مهدکودک به نام های ژاکلین کواترمر و لافاراندل نیز به چشم می خورند.

مدرسه سیمون دوبوار

 

پالت متریال پروژه سیمون دوبوار

اما اجازه بدهید که مطلب مان را با مرور پالت متریال این پروژه به پایان برسانیم. یکی از اصلی ترین متریال به کار رفته در پروژه سیمون دوبوار، سنگ آهک است. البته، می توان در کنار سنگ آهک، حضور پرقدرت متریال چوب را نیز احساس کرد. در واقع، سازه های چوبی این پروژه، قلب تپنده ی آن به شمار می آیند. آن ها دقیقا رو به دو مهدکودک همسایه دارند و بخش اعظمی از کلاس های آموزشی را در خود جای داده اند.

مدرسه سیمون دوبوار

مدرسه سیمون دوبوار

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + سه =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565