پرش به محتوا
ایستگاه آتش نشانی Speising

ایستگاه آتش نشانی Speising ؛ طراحی همسو با سرعت آتش نشانان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : وقتی زنگ ایستگاه آتش نشانی به صدا دربیاید، آتش نشانان فقط 30 ثانیه فرصت دارند تا آماده شوند و رهسپار محل وقوع حادثه گردند. در چنین شرایطی وظیفه ی یک معمار، اطمینان حاصل کردن از راندمان بهینه ی فضا و بی نقص بودن عملکردهای تاکتیکی است. از سوی دیگر، نباید فراموش کرد که یک ایستگاه آتش نشانی در تمام 365 روز سال و همه ی 24 ساعت شبانه روز فعال است. این توضیحات را دادیم که شما را برای یک سفر هیجان انگیز آماده کنیم. امروز، به تماشای مهم ترین جزئیات طراحی ایستگاه آتش نشانی Speising خواهیم رفت. این ایستگاه در وین (WIEN)، پایتخت زیبا و فراموش نشدنی کشور اتریش (Austria) قرار دارد و در اوایل سال 2021 میلادی به بهره برداری رسیده است. برای آشنا شدن با مهم ترین جزئیات این پروژه، با ما همراه باشید.

ایستگاه آتش نشانی Speising

ایستگاه آتش نشانی Speising
ایستگاه آتش نشانی Speising

ایستگاه آتش نشانی Speising

 

سازماندهی فضایی ایستگاه آتش نشانی Speising

کار طراحی و اجرای ساختمان آتش نشانی Speising بر عهده ی گروهی از معماران کمپانی معماری illiz بود. جالب است بدانید که آن ها برای طراحی این فضای 605 متر مربعی، از تاریخ پر فراز و نشیب طراحی آتش نشانی های وین الهام گرفتند. ایستگاه Speising از سه واحد فضایی – عملکردی تشکیل شده است. یکی سالن یا همان پارکینگ خودروهاست. دومی، مناطقی است که در آن ها تراکم فعالیت به طرز چشمگیری بالا خواهد بود. سومین منطقه هم مناطق آرام و دنجی است که برای استراحت آتش نشان ها طراحی شده است.  قسمت های مشترک این ساختمان، یعنی مناطقی مثل آشپزخانه و اتاق غذاخوری، در طبقه ی همکف جانمایی شده اند. آن ها به تراس مجموعه و فضاهای باز دسترسی دارند و می توانند سطح مناسبی از هوای تازه و نور خورشید را به ساکنین خود هدیه دهند.

ایستگاه آتش نشانی Speising

ایستگاه آتش نشانی Speising
پارکینگ ایستگاه آتش نشانی Speising

ایستگاه آتش نشانی Speising

 

پالت متریال ایستگاه آتش نشانی Speising

مهم ترین عنصر موجود در پالت متریال ساختمان آتش نشانی Speising، بتن است! از متریال بتن، در جای جای این ساختمان استفاده شده است. اما اگر بخواهیم به مهم ترین مورد استفاده از این متریال اشاره کنیم، باید شما را به سمت پارکینگ خودروهای آتش نشانی هدایت نماییم. در این بخش از ساختمان Speising عناصر بتنی پیش ساخته توانسته اند سالنی به عرض 12 متر را سازماندهی کنند. اینجا، سه ماشین سرخ رنگ آتش نشانی پارک شده اند و هر لحظه آماده ی اعزام به ماموریت هستند. در قسمت پشتی سالن نیز کمدهایی سرخ رنگ، مسئولیت انبار کردن و نگهداری تجهیزات ایمنی و آتش نشانی را برعهده دارند.

ایستگاه آتش نشانی Speising
پلان

 

ایستگاه آتش نشانی Speising
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.