پرش به محتوا
خانه سانگ

خانه سانگ ؛ برآمده از عشق به حفاظت از محیط زیست

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز شما را به پایتخت فرهنگی کشور استرالیا  (Australia)، یعنی شهر ملبورن (Melbourne) مهمان خواهیم کرد. در این سفر کوتاه و مجازی، به تماشای پروژه ی طراحی و ساخت خانه سانگ می‌ رویم. این ساختمان مسکونی را تیمی از معماران شرکت معماری Green Sheep Collective  طراحی کرده اند. بد نیست بدانید که سانگ در اواسط سال 2019 میلادی به بهره برداری رسید و حدوداً  117 متر مربع نیز مساحت دارد. در ادامه ی مطلب، نگاهی خواهیم انداخت به مهم ترین جزئیات زبان معماری این پروژه مسکونی جذاب و منحصر به فرد. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه سانگ

خانه سانگ
خانه سانگ

خانه سانگ

 

نگاهی به ریشه های  خانه سانگ

جالب است بدانید که سانگ حاصل بازسازی یکی از خانه های فرسوده و قدیمی ملبورن می باشد. در واقع، آنچه که در اختیار تیم معماران این پروژه قرار گرفت، یک واحد مسکونی تاریک، درونگرا و با عایق بندی بسیار ضعیف و ناکارآمد بود. اما تیم خلاق معماران کمپانی معماری Green Sheep توانستند که با تمهیدات هوشمندانه ی خود، از دل این شرایط ناگوار، خانه ای راحت و دوستدار محیط زیست را متولد نمایند.

خانه سانگ

خانه سانگ
طراحی داخلی پروژه سانگ

 

مهم ترین مفاهیم به کار رفته در جریان طراحی و اجرای خانه سانگ چه بود؟

مالکین این واحد مسکونی، یک زوج جوان و روشنفکر هستند. آن ها به شدت به مفاهیمی مثل پایداری و صرفه جویی در مصرف انرژی اعتقاد دارند. به همین دلیل، از تیم معماران خواستند خانه ای بیافرینند که در هر دوی این حوزه ها، پرچمدار باشد. در نهایت، و براساس نتایج برآمده از جلسات همفکری، فضاهای جدیدی به خانه ی قدیمی اضافه شدند. از میان این فضاهای جدید، می توان به یک اتاق خواب، یک سرویس بهداشتی و یک اتاق سرگرمی اشاره کرد.

خانه سانگ

خانه سانگ
نمایی از خانه سانگ

 

مهم ترین چالش های پیش روی پروژه نوسازی خانه سانگ

همانطور که احتمالا شما هم نیک می دانید، پروژه های نوسازی با چالش های متعددی مواجه هستند. این یکی هم عاری از دردسر نبود. به عنوان نمونه، جالب است بدانید که پیش از هر چیز، جهت گیری خانه برای تیم معماران مشکل ساز شد. از سوی دیگر، جانمایی یک پارکینگ به این مجموعه نیز عاری از سختی نبود. در کنار همه ی این ها، حفظ حریم خصوصی ساکنین خانه در صدر چالش ها، خوش می درخشید. اما اگر به تصاویر منتشر شده از این پروژه با دقت نگاه کنید، درخواهید یافت که تیم معماران با سربلندی از پس همه ی مشکلات برآمده اند.

خانه سانگ

خانه سانگ
نمای خانه سانگ

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.