پرش به محتوا
خانه سفید

خانه سفید ؛ فرار از همهمه های زندگی روزانه به سبک معماری آمریکایی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه سفید (یا همان White House) حاصل بازسازی یکی از خانه های ییلاقی دهه ی 1920 ایالت کالیفرنیا می باشد. مسئولیت نوسازی و باز طراحی این عمارت 275 مترمربعی بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Robson Rak بود. آن ها توانستند که با تکیه بر قدرت خلاقیت و هوشمندی شان، یک خانه ی خانوادگی آرام و پایدار را به صنعت معماری آمریکا هدیه دهند. در ادامه ی این مطلب، مروری کوتاه خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های زبان معماری پروژه خانه سفید! پس لطفاً تا انتهای این سفر با ما همراه باشید.

خانه سفید

خانه سفید
خانه سفید

خانه سفید

 

نگاهی به پالت متریال پروژه خانه سفید

پالت متریال White House، زیاد متنوع نیست اما کاملاً کاربردی است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که رنگ سفید، مهم ترین عضو و عنصر پالت های رنگ و متریال این خانه بود. از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که سادگی و کم تنوع بودن متریال به کار رفته در جریان ساختمان سازی و نوسازی خانه، یک حُسن عمده داشت. آن هم اینکه پالت ساده ی پروژه توانست راه را برای نفوذ حداکثری نور خورشید و هوای تازه به فضاهای داخلی باز کند.

به علاوه، با نگاهی به تصاویر منتشر شده از خانه می توان دریافت که طراحی با تم سفید، در جای جای این خانه تکرار شده است. بیایید چنین وضعیتی را در کنار نمای پنجره های خانه قرار دهیم. به این ترتیب متوجه عمق آرامش تولید شده در خانه سفید خواهیم شد. می پرسید چطور؟ تیم معماران برای طراحی چشم انداز هر کدام از پنجره های این عمارت، برنامه ای ویژه و فضای سبزی خاص را تدارک دیدند. اما در کنار فضاهای سبز طراحی شده و دکوراسیون سفید، مجسمه ها و عناصر تزئینی ای هم به چشم می خورند. آن ها نیز توانسته اند نقشی پر رنگ را در طراحی داخلی خانه ایفا کنند.

خانه سفید

خانه سفید
طراحی داخلی white house

خانه سفید

 

نگاهی به ساختار فضایی خانه سفید

فضاهای زندگی این خانه، کاملاً نرم و روان هستند. در واقع، اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که اینجا مقصدی ایده آل برای به پایان رساندن یک روز کاری شلوغ و پر دردسر است. شفافیت بالا و کمرنگ بودن مرز بین فضاهای داخلی و خارجی این پروژه توانسته است یک محفل خانوادگی دوستانه، سرزنده و سرشار از طراوات را سازماندهی کند. یعنی، این خانه هم می تواند روح ساکنینش را جلا دهد و هم آغوش گرمی برای آزاد کردن آنان از خستگی های زندگی روزمره است.

خانه سفید

خانه سفید
پلان خانه

 

خانه سفید
مقطع خانه

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *