پرش به محتوا
ویلا JM

ویلا JM ؛ طرحی منحصر به فرد در قلب جنگلی سرسبز

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز با هم کشور هلند (The Netherlands) سفر خواهیم کرد. چرا که تصمیم گرفته ایم شما را با یکی از پروژه های منحصر به فرد صنعت معماری این کشور، یعنی ویلا JM، آشنا کنیم. این ویلا که در سال 2020 میلادی و توسط شرکت معماری PowerHouse طراحی شده است، 407 متر مربع مساحت دارد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های ویلا JM آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

ویلا JM

ویلا JM

ویلا JM

ویلا JM

بد نیست بدانید که ویلا JM در قطعه زمینی U شکل قرار گرفته است. به همین دلیل، شاهد شکل گیری برخی قوس ها و منحنی ها در فرم ساختمان هستیم. اگر بخواهیم موقعیت جغرافیایی این ویلا را برای شما تشریح کنیم، باید بگوییم که در میانه ی یکی از جنگل های سرسبز و پردرخت جنوب هلند بنا شده است. از همین رو، تیم معماری PowerHouse تصمیم به استفاده ی گسترده از شیشه در نمای ساختمان گرفت. به این ترتیب، مناظر چشم نواز جنگل، در مقابل دید ساکنین خانه گسترده شد. به عنوان نمونه، شاید به وجد بیایید اگر بشنوید دور تا دور اتاق نشیمن ویلا JM را دیوارهایی شیشه ای پوشانده است.

ویلا JM

ویلا JM

ویلا JM

یکی از خلاقانه ترین تمهیدهای تیم معماری، جانمایی یک حیاط مرکزی در این ویلای جذاب و منحصر به فرد است. ناگفته نماند که دیوارهای پیرامون این حیاط داخلی نیز از جنس شیشه هستند. همین تمهید ساده اما بسیار با اهمیت، باعث می شود که شاهد ایجاد نوعی از پیوستگی در بین فضاهای داخلی و خارجی ویلا باشیم. نکته ی مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که کلیت مجموعه ی ویلا JM، در حدود 40 سانتی متر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته است.

ویلا JM

ویلا JM

ویلا JM

از میان دیگر عناصر ویلا JM می توان به یک پارکینگ دوچرخه، یک خانه برای نگهداری از سگ ها و یک پارکینگ سرپوشیده اشاره کرد. از سوی دیگر، دیوارهای شیشه ای و خطوط منحنی، در برابر حجم سنگین و خطوط صاف و مستقیم ساختمان ویلا قرار گرفته اند. به این ترتیب، این ویلای جذاب و دلنشین به بینندگان خود احساس سبک بودن را القا خواهد کرد.

ویلا JM

ویلا JM

 

ویلا JM
ارتفاع

 

ویلا JM
ارتفاع

 

ویلا JM
سایت پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.