باشگاه توسعه ورزشی ؛ نخستین تجربه ی باشگاه داری مالک یک شرکت ورزشی

باشگاه توسعه ورزشی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 7 اسفند 1400تعداد بازدید : 478 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : باشگاه توسعه ورزشی (Athletic Development Club) حاصل به هم پیوستن دو واحد خرده فروشی در یکی از خیابان های تجاری شهر لندن (London) است. مالک این باشگاه ورزشی، شرکتی به همین نام هم دارد و این باشگاه، نخستین تجربه ی او در راه اندازی یک سالن تمرین شخصی اختصاصی است. باشگاه توسعه ی ورزشی را معمارانی از استودیوی معماری VA در 180 متر مربع طراحی کرده اند. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های زبان معماری باشگاه توسعه ورزشی! پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

باشگاه توسعه ورزشی

باشگاه توسعه ورزشی
باشگاه توسعه ورزشی

 

آشنایی با ساختار و سازماندهی فضایی باشگاه توسعه ورزشی

باشگاه توسعه ورزشی، شش ایستگاه آموزش شخصی را شامل می شود. در کنار آن، اتاق های رختکن، اتاق درمان، کافی شاپی مخصوص اعضای باشگاه و یک فروشگاه عرضه ی کالاهای ورزشی نیز به چشم می خورد.

پیش تر اشاره کردیم که این باشگاه ورزشی در یکی از خیابان های شلوغ و پرتردد تجاری شهر لندن واقع شده است. به همین دلیل، تیم معماران می دانستند که کار پر چالشی را پیش رو دارند. آن ها می بایست به اعضای باشگاه اطمینان دهند که در حین تمرین، در معرض دید شهروندان نخواهند بود. از سوی دیگر، آن ها می بایست تعادل خوبی را بین فضاهای عمومی، فضاهای خصوصی و فضاهای خارجی مجموعه برقرار کنند. به تمامی این شرایط، فرصت دعوت از رهگذرانی که از مقابل درهای باشگاه می گذرند نیز نباید از دست می رفت. بنابراین، می توان مشاهده کرد که منطقه ی اصلی ورزش، حس و حالی ابهام آمیز دارد. باقی فضاها هم، به خصوص فضای کافی شاپ و واحد تجاری جانمایی شده در باشگاه، رنگ و لعابی خیره کننده به خود گرفته اند.

باشگاه توسعه ورزشی

باشگاه توسعه ورزشی
نمایی از باشگاه ورزشی

 

آشنایی با کافی شاپ باشگاه توسعه ورزشی

کافی شاپ این باشگاه، موقعیتی بی نظیر و خصوصیاتی منحصر به فرد دارد. این کافی شاپ با ورودی سرپوشیده و محافظت شده اش شناخته می شود. مشتریان می توانند با حضور در آن، از قهوه های خوش عطر و طعم  شیک های پروتئینی مخصوصش لذت ببرند. جالب تر از همه اینکه، باریستاها هم از طریق یک دریچه ی قابل باز و بسته شدن، می توانند قهوه ها را مستقیماً به دست مشتریان خود برسانند. البته، بد نیست بدانید ورزشکارانی که به عضویت باشگاه درآمده اند، می توانند از ورودی های مخصوص وارد فضای کافی شاپ و واحد تجاری شوند.

باشگاه توسعه ورزشی

باشگاه توسعه ورزشی
فروشگاه باشگاه ورزشی

 

نگاهی به پالت متریال پروژه باشگاه توسعه ورزشی

پالت متریال این پروژه، پالتی ساده، معاصر و در عین حال، پایدار است. در آن هم می توان متریال چوب را مشاهده کرد، هم آیینه به چشم می خورد. در کنار آن ها، یک سیستم های روشنایی ال ای دی هم هست! به عنوان نمونه، بد نیست بدانید که دیوارها و سقف های باشگاه با کمک پانل هایی از جنس چوب پوشانده شده اند. چوب هایی به رنگ خاکستری ذغالی! البته این پانل ها هم نوارهای روشن ال ای دی را در خود دارند و هم اسپیکرها را در آغوش گرفته اند.

باشگاه توسعه ورزشی
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260