پرش به محتوا
خانه Apex

خانه Apex ؛ مروری بر ویژگی های بزرگترین مجتمع مسکونی استیجاری بریتانیا

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Apex حاصل بازسازی یک مجموعه ساختمان آجری در قلب لندن، پایتخت کشور انگلستان (UK) است. این خانه، یا بگذارید بهتر بگوییم، این برج مسکونی 23 طبقه را می توان نقطه ی عطفی برای پروژه های مسکونی شمال شهر لندن دانست. کار طراحی و اجرای خانه Apex بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری John McAslan + Partners بود. آن ها این مجموعه ی 163 واحدی را در اواسط سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی مطلب، شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی و اجرای خانه Apex خواهیم برد. پس لطفاً تا انتهای این سفر کوتاه، با ما همراه بمانید.

خانه Apex

خانه Apex
خانه Apex

خانه Apex

 

ساختار خانه Apex

پیش تر اشاره کردیم که Apex یک برج مسکونی است. اما لازم است بدانید که بخش هایی از طبقات همکف بلوک های مختلف این مجموعه، در اجاره ی واحدهای تجاری است. سازندگان خانه Apex پیش بینی می کنند که ساکنین مجتمع، سالانه 3.4 میلیون پوند را در این مغازه های محلی خرج کنند. به هر روی، زبان معماری این پروژه، رسا و بسیار خواناست. از سوی دیگر، با وجود اینکه در این مجتمع شاهد تراکم بسیار بالای واحدهای مسکونی هستیم، اما آپارتمان ها از تراس، بالکن و حیاط های خصوصی بی بهره نمانده اند. تراس های این ساختمان می توانند مناظر بی نظیری از شهر لندن را به ساکنین خود هدیه دهند.

خانه Apex

خانه Apex
نمای مجتمع Apex

خانه Apex

 

پالت متریال خانه Apex

ساختار مجتمع Apex با کمک قالب های بتنی شکل گرفته است. البته، در نمای این مجتمع مسکونی، متریال آجر، بسیار بیشتر از بتن خودنمایی می کند. تیم معماران این پروژه، کار طراحی نمای خانه Apex را با کمک دو رنگ مختلف آجر به پیش بردند. استفاده ی ابتکاری از پانل های بتن مسلح و آجرهای نازک و سبک باعث شد که امکان سازماندهی و شکل گیری سریع ساختار این مجتمع فراهم گردد. البته، بد نیست بدانید که بیش از 290 کارگر، به صورت مستقیم در سایت این پروژه مشغول به کار بودند.

خانه Apex

خانه Apex
نمایی از مجتمع Apex

خانه Apex

 

مهم‌ ترین ویژگی های خانه Apex

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که Apex با مساحتی در حدود 18400 متر مربع، بزرگترین مجتمع مسکونی استیجاری در سرتاسر بریتانیا به شمار می آید. آپارتمان های مدرن این مجموعه، طیف گسترده ای از امکانات را در اختیار ساکنین خود قرار می دهند. از مبلمان کامل تا وای فای پر سرعت و یک باشگاه ورزشی 24 ساعته! اما نکته ی مهم دیگری که نباید ناگفته بماند، عدم جانمایی پارکینگ اتومبیل در این ساختمان است. در واقع، به جای پارکینگ اتومبیل، شاهد جانمایی یک پارکینگ دوچرخه هستیم. این ماجرا، می تواند جهان بینی و سبک زندگی خاص ساکنین Apex را بر ما و شما آشکار کند.

خانه Apex
ارتفاع

 

خانه Apex
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *