عضویت

موسسه بادیا مارگاریت ؛ وقتی معماری معاصر به یک مدرسه جانی تازه می بخشد

موسسه بادیا مارگاریت
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 411 دسته بندی : بازسازی

موسسه بادیا مارگاریت در اصل یک مدرسه است! این ساختمان آموزشی در ایگوالادا، یکی از شهرهای کوچک ایالت کاتالونیای اسپانیا قرار دارد. آب و هوای این شهر، کمی مرطوب است و می توان آن را در دسته ی شهرهای سردسیر ساحالی طبقه بندی کرد. از میان مهم ترین ویژگی های ایگوالادا می توان به دو صنعت بزرگ نساجی و چرم سازی اشاره کرد! در واقع این شهر را به عنوان خانه ای برای صنایع نساجی و چرم سازی اسپانیا می شناسند. به هر روی، موسسه بادیا مارگریت در سال 2021 میلادی و توسط تیمی از معماران کمپانی معماری GATPA طراحی و اجرا شده است. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین مشخصات این ساختمان آموزشی آشنا کنیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

موسسه بادیا مارگاریت

موسسه بادیا مارگاریت
موسسه بادیا مارگاریت

موسسه بادیا مارگاریت

 

آشنایی با ریشه ها و ساختار موسسه بادیا مارگریت

پیش از هر چیز، بد نیست به مهم ترین مسئولیت تیم معماران این ساختمان آموزشی اشاره کنیم. و آن مسئولیت چیزی نیست جز نوسازی و بازطراحی ساختمان قدیمی مدرسه! به هر روی، معماران GATPA تصمیم گرفتند که سالن بدنسازی و چند کلاس درس از مجموعه ی کلاس های مدرسه را نوسازی کنند. در کنار آن، چندین کلاس درس و چند فضای جدید دیگر را هم به پلان بادیا مارگاریت اضافه کردند.

از سوی دیگر، بد نیست بدانید که معماران این پروژه برندگان مسابقه ی طراحی ای هستند که توسط دولت کاتالونیا برگزار شد.

موسسه بادیا مارگاریت

موسسه بادیا مارگاریت
نمایی از مدرسه بادیا مارگاریت

موسسه بادیا مارگاریت

 

آشنایی با سازماندهی فضایی موسسه بادیا مارگاریت

سایت این مدرسه، یا بهتر بگوییم این موسسه آموزشی از دو بخش تشکیل شده است. در بین این دو بخش هم یک شیب تند وجود دارد. بگذارید دقیق تر سخن بگوییم. یکی از این دو بخش سالن ورزشی مدرسه را در خود جای داده است. بخش دوم نیز به فضاهای آموزشی و آزمایشگاهی اختصاص یافته است.

به علاوه، بد نیست بدانید که مدرسه قدیمی دارای سازه ای بتنی است و نمای آن با کمک متریال آجر طراحی و اجرا شده است. سازه ی جدید هم از همین ساختار و سازمان تبعیت کرد. البته، نباید ناگفته بماند که یک سازه ی فولادی سبک و جمع و جور هم به این مجموعه اضافه شده است. این سازه، در نقش یک پل اتصال دهنده ظاهر شده است و دبیرستان جدید، مدرسه ی قدیمی و سالن ورزشی را به هم متصل می کند.

موسسه بادیا مارگاریت

موسسه بادیا مارگاریت
موقعیت مدرسه

در آخر با دانش درست و همچنین داشتن خلاقیت میتوان از سازه های قدیمی به عنوان یه پروژه بازسازی و مدرن استفاده کرد. اگر به دنیای معماری به ویژه آموزش رویت علاقمند هستید، می توانید به بخش دوره های حرفه ای ArcPro مراجعه کنید.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266